Niektoré z nás si to užívajú viac, iné zas menej. Hovoríme o milovaní a intímnostiach s partnerom. Kým na začiatku vzťahu je bežné, že to robíme aj niekoľkokrát denne, postupom času toto číslo klesá, až kým neklesne k párkrát za týždeň. Alebo dokonca len raz za čas. 

Čo môže byť za tým, že ženy takéto intímne zblíženie odmietajú? Dôvodov je hneď niekoľko. Hneď na začiatok však musíme povedať, že o týchto veciach je veľmi dôležité hovoriť aj s partnerom. Ak by si ho len tak ignorovala a odmietala, mohol by si všeličo myslieť a dokonca by to mohlo viezť ku kríze či nebodaj nevere vo vzťahu.

Problémy so sebavedomím

Milovanie len pri zhasnutom svetle, pod dekou a tak, aby ťa partner nevidel. Možno máš pár kíl navyše, strie či celulitídu alebo len nie si spokojná s pevnosťou svojej kože. Ver mi, chlapi si na takýchto veciach nedávajú veľmi záležať a skôr im ide o to, aby ťa uspokojili.

Určite ho neodmietaj len preto, že sa cítiš málo sebavedomá. Je dôležité, aby si na tom popracovala, pretože kým nebudeš spokojná sama so sebou, nebudeš sa môcť dostatočne uvoľniť a užívať si to.

Je to bolestivé

Ak máš nejaké problémy s bolesťou, určite o tom nemlč. Môže byť, že máš problém so suchosťou a tým pádom ti to môže byť nepríjemnejšie. Nehanbi sa povedať o tom aj svojmu gynekológovi. Môže ísť o niečo vážnejšie a je lepšie podchytiť to hneď.

Nepríjemný zážitok z minulosti

Veľa žien, ktoré si kedysi prešli obťažovaním alebo nebodaj zneužitím, majú problémy s intímnosťami. Pri samotnom akte sa im vybavujú bolestivé spomienky na to, čo sa stalo. Takéto problémy je potrebné riešiť so psychológom, pretože ak to budeš odkladať, vznikne z toho trauma a môže trvať poriadne dlho, kým sa jej zbavíš.

Možno sa hanbíš za to, čo sa stalo a stále si hovoríš, že si na vine bola ty. No nie, nebola. Ak sa ti niečo takéto udialo, tvoj priateľ si to zaslúži vedieť. On vidí len to, že ho odmietaš, no nevie prečo. Ak bude poznať dôvod, určite to pochopí a bude trpezlivý.

Strata lásky či dôvery vo vzťahu

Problémy v spálni môžu nastať aj vo chvíli, keď máš pocit, že to nie je ten pravý. Taktiež v prípade, že sa udialo niečo, kvôli čomu si mu prestala dôverovať alebo dokonca ho už nemiluješ. V nás ženách to je tak niekedy naprogramované, že bez citov nie sme schopné sa s niekým zblížiť.

Nuda a rutina

Nemusíš sa do toho hrnúť ani v prípade, že presne vieš, čo ťa čaká. Nuda a rutina je problémom nielen samotného vzťahu, ale predovšetkým intímností. Ak používate jednu polohu po celý čas a presne vieš, v ktorú časť dňa by to od teba chcel, je veľmi pravdepodobné, že sa ti to zunuje.

Skúšajte nové veci, striedajte polohy, robte to na nezvyčajných miestach alebo v nezvyčajnom čase. Čím viac si to užijete, tým viac sa na to budete na nasledujúci raz tešiť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.