unsplash.com

Muži sa veľmi zásadne od žien odlišujú. Nedávne štúdie preukázali, že ženy hovoria približne 2x viac slov za deň ako muži. Rozhovory sa môžu taktiež veľmi odlišovať. Muži väčšinu času hovoria o športe a o záľubách, zatiaľ čo ženy hovoria o vzťahoch a priateľstve. 

Muži a ženy sa neustále nachádzajú v zložitých situáciach, kedy jeden nevinný rozhovor skĺzne do hádky. Ženy potrebujú vyjadrovať slovami svoje pocity a myšlienky.

Avšak veľakrát sa tiež stane, že žena hovorí a muž ju nepočúva. Dnes ti prinášam článok, v ktorom som si pripravila 5 najčastejších dôvod, prečo muži nepočúvajú ženy.

Muž nerozumie tomu, čo od neho žena chce

Ženy vo všeobecnosti hovoria až veľmi citlivo a muži niekedy nevedia, čo im chcú povedať. Muž má tendenciu povedať veci priamo a preto sa niekedy stane, že mužovi je ťažké zistiť, čo žena chce.

Muž je v inej miestnosti ako žena

Žena je neustále pripravená na to, že musí robiť viac vecí naraz. Umývať riady, kŕmiť dieťa, variť večeru, rozprávať o tom, čo zažila cez deň… Muž však môže byť v inej miestnosti a naozaj nemusí počuť, čo mu žena hovorí.

Muža nezaujíma klebenie

Muži sa naozaj zaujímajú menej o to, čo sa stalo vo svete celebrít. Nemusia a hlavne nemajú túžbu rozoberať klebety. Preto sa stane, že muži „vypnú“ ak príde na túto a podobné témy.

Žena rozoberá veľa tém naraz

Keď má toho žena veľa, prechádza veľmi rýchlo od témy do témy. Muž, keď o niečom rozpráva, tak dopovie dokonca a až potom začne hovoriť o druhej veci. Pre muža je nepríjemné rozoberať viac tém naraz.

Žena často prerušuje muža

Ak muž o niečom rozpráva, stane sa, že mu žena skočí do reči a vyjadrí svoj názor. Muž už nemá energiu na to, aby ju zastavil a tak ju nechá rozprávať ďalej – aj keď ho to v mnohých prípadoch nezaujíma.

 

Zdroj: powerofpositivity.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating