Žena sa stará o svoju pleť

Možno sa snažíš, ako najlepšie vieš, no výsledky nie sú dokonalé. Desiatky kozmetických produktov ti nezaručia perfektnú pleť, aj keď svoju beauty rutinu dodržiavaš presne. Niekedy je to o detailoch, ktoré ti na pleti vedia narobiť peklo. Ani netušíš, aké chyby v starostlivosti o pleť robíš, pretože by ti to ani nenapadlo.

Ak chceš mať svoju rutinu dokonalú alebo nevieš, čo ti môže zbytočne škodiť, prinášame ti niekoľko tipov, ktoré ťa môžu zachrániť. Daj si na ne pozor a tvoja pokožka sa ti poďakuje.

Utieranie po umytí

Tvár si perfektne odlíčiš a vyčistíš, no na úplnom konci spravíš chybný krok, ktorý to všetko pokazí – utrieš sa do uteráka, ktorý máš po ruke. Nikdy nesmieš používať ten, ktorý máš určený na inú časť tela alebo taký, ktorý tam máš zavesený už niekoľko dní. Vždy si vezmi čistý alebo použi odličovacie tampóny na jemné odsatie vody.

Žena s maskou na tvári
zdroj: Pexels/Tiger Lily

Všetkého veľa škodí

A to platí aj tu. Doplnková starostlivosť ako masky, pílingy či špeciálne séra majú svoj význam, ale preháňať to s nimi každý deň nie je potrebné. Môžeš si narušiť kožnú bariéru alebo spôsobiť to, že po čase ti už nebudú fungovať, lebo si na ne pleť zvykne až príliš.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty