Sú momenty, kedy si uvedomíš, že nechceš vzťah. Že si vyčerpaná a vieš, že sa chceš venovať iba sebe. A potom sú tu momenty, kedy si povieš, že si na vzťah pripravená. Že si odhodlaná na to, znovu sa zamilovať.

Vtedy, keď pochopíš, že musíš byť šťastná sama od seba

Ak túto vec pochopíš, tak si vyhrala. Vzťahy predtým ti možno práve pre toto nevyšli – stále si požadovala, aby ťa tvoji partneri robili šťastnou. Samozrejme, tvoj partner má na tom svoj podiel, no po zvyšok času, čo sa nevidíte, musíš byť šťastná sama od seba. Ty musíš robiť veci, ktoré ťa napĺňajú a vykúzlia ti na tvári úsmev. Ak to dokážeš, tvoj budúci vzťah bude úspešný.

View this post on Instagram

Hold your loved ones close @ricardo.dedicated

A post shared by Couple Goals (@couplegoals) on

Vtedy, keď pochopíš, že láska k sebe samej je ľahká

Ako sa hovorí, nemôžeš úprimne milovať niekoho iného, keď nevieš milovať samú seba. Ak si neprijala svoje telo také, aké je a ak sa nemáš rada, nebude ti dosť dobrý nikto iný. Ak na sebe vidíš stále nejaké nedostatky, budú to na tebe vidieť aj tvoji partneri (keď na to budeš upozorňovať). Stačí prijať samú seba, mať zdravé sebavedomie a hneď budeš vyžarovať dobrú energiu.

Vtedy, keď pochopíš, že by si chcela mať niekoho rada

Keď si sama od seba povieš, že by si niekoho chcela robiť šťastným. Keď nemyslíš len na seba, ale aj na druhých. Keď by si chcela niekomu pomáhať, bez ohľadu na to, aká bude odmena. Vtedy vieš, že si pripravená a že vieš prijať zodpovednosť.

Vtedy, keď pochopíš, že vieš byť samostatná

Tvoje vzťahy predtým sa nevydarili možno preto, pretože si bola na svojich partneroch závislá. Možno si stále čakala, že všetko urobia za teba, všetko vyriešia za teba a všetko naplánujú za teba. No pre muža takáto žena nie je atraktívna. Vieš teda, čo je správna odpoveď?

A hlavne vtedy, keď si povieš, že partnerskú lásku vôbec nehľadáš

Aká by to bola láska, keby tam aspoň trochu nefungoval zákon schválnosti. Vo väčšine prípadov na svoju lásku narazíš práve vtedy, keď si povieš, že si spokojná sama so sebou a muža nepotrebuješ. Keď si povieš, že byť single so sebou prináša mnohé výhody a lásku zatiaľ nehľadáš. Bum. Zrazu sa objaví. 🙂

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.