My, ženy, milujeme pozornosť mužov. Keď nám pochvália šaty, prinesú obľúbenú čokoládu, ružu na výročie alebo len tak, pomôžu s nákupom, … Ktorej sa toto nepáči? Lenže, ako dobre vieš, vzťah je o dvoch ľuďoch, a teda, to čo chceš dostávať, by si mala vedieť aj dávať. Nie sme v dobách princov a princezien, kedy boli len muži galantní a ženy tie, ktorým sa neustále dvorilo. 

Aj my by sme mali našim polovičkám pripomenúť, že nám na nich záleží, a niektoré veci robiť častejšie. Napríklad, týchto 5, ktoré rozhodne potešia každého muža.

Kompliment sem, kompliment tam

Aj keď sa tvária drsne, aj oni chcú počuť nejaké to milé slovo na svoj vzhľad či správanie. Len jedna veta stačí na to, aby si svojmu chlapovi pekne pošteklila ego a tým mu dala najavo, že ho svojimi očami vnímaš stále ako niekoho, kto ťa priťahuje.

Sme zvyknuté na to, že to býva naopak, no aj my im musíme dať vedieť, čo sa nám na nich páči.

Pomoc s „jeho“ prácami

Nespoliehaj sa na to, že sa všetkých „mužských“ prác chytí on. Nečakaj kým príde domov, veď si silná žena a určite zvládneš mnoho vecí aj sama. Ukáž mu, že si vieš poradiť, a že si ochotná mu niečo uľahčiť, keď vieš, ako veľmi unavený prichádza domov. S čím si vieš pomôcť aj sama, nenechávaj len na ňom.

Rešpektovanie chlapského programu

Nebaví nás sledovať futbal ani formulu, no niekedy si musíme zahryznúť do jazyka a prestať prevracať očami, keď chytí ovládač do ruky, aby si zapol obľúbený program. Alebo keď ide s kamošmi von, namiesto vyhrážok a otázok, mu jednoducho len popriať pekný večer. Ani nevieš, ako ho poteší, že zas nemáš kecy.

Poďakovať a pochváliť

Ak niečo spraví pre teba, pre vás či vašu domácnosť, nemôžeš to brať ako samozrejmosť. Uvedom si, že iný chlap by to mal možno v paži. Tak, ako chceš byť občas ocenená za svoju snahu ty, túži po tom aj on. I keď si to nahlas neprizná. Sem-tam ho pochváľ a poďakuj, ako prejav toho, že si ho vážiš.

Ukáž mu túžbu

Nemusí to byť väčšinou on, čo ťa začne hladiť a rozprávať na teba tým tónom, ktorý ti prezradí, že by ťa najradšej odniesol ihneď do spálne. Buď mačičkou aj ty a prekvap ho svojou chuťou vo chvíli, kedy by to na teba ani nepovedal. Uvidíš, že vďaka tomu ťa bude milovať ešte viac.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.