pexels.com

Určite sa nie raz každá z nás ocitla v život-ohrozujúcej situácii, ktorá si žiadala okamžité riešenie. Uveďme príklad – sobota, 11:30 hod., o 12:00 máš byť v kostole na svadbe svojej prasesternice z osemdesiateho piateho kolena a ty, ako inak, nestíhaš. Na poslednú chvíľu si obliekaš silonky, v tom strese ich schmatneš väčšou silou akoby si mala a tvoje krásne nové gélové nechty spôsobia tragédiu svetových rozmerov. Očko. To nevinné očko, ktoré by si pod šatami schovala, no ty vieš, že ono bude chcieť vykuknúť a zazrieť svetlo sveta. Bývaš na dedine, najbližší obchod, ktorý by ťa zachránil je 20 kilometrov ďaleko a tieto boli posledné, čo si doma mala. Čo teraz?

Aha!

Presne tak, ja ti teraz prezradím, ako si v týchto alarmujúcich situáciach pomôcť.

View this post on Instagram

Tag your bestie ❤️

A post shared by STYLE EXTRAVAGANZA (@style_extravaganza) on

1. Natrhnuté pančušky

Ak som už hore spomenula, neželané očko na silonkách vie narobiť veľkú šarapatu. Ale našťastie, nie je nič, s čím by sme si my ženy neporadili. Aby sme zachránili naše pančušky pred totálnou deštrukciou v tej najmenej vhodnej chvíli, nám postačí lak na nechty. Akýkoľvek. Jednoducho zalakujeme miesto, kde sa nám začína očko tiahnuť pozdĺž pančušky. Pokiaľ nenájdeme lak (o čom výrazne pochybujem), môžeme ho nahradiť aj sekundovým lepidlom.

2. Lodičky

Možno ste si všimli, že množstvo celebritných dám nosí o číslo väčšie lodičky. Niektoré dokonca aj o tri čísla. Špičku lodičky si vystelú a tým zabránia bolestiam a pľuzgierom. Aj vďaka tomu vydržia v podpätkoch celé hodiny.

View this post on Instagram

Red soles perfection #louboutin

A post shared by FASHION RESORT (@fashion.resort) on

3. Neprispôsobivá sukňa

Sukňové a šatové typy dám určite poznajú nekončiaci príbeh o neposlušnej sukni. Sukňa, ktorá ani za čokoľvek na svete neostane na svojom mieste. Obzvlášť v chladnejších dňoch, kedy na seba musíme navliecť, už zo všetkých strán spomínané, silonky. Návod ako sa toho zbaviť je však triviálny. Jednoducho stačí vziať lak na vlasy a nastriekať si trochu na stehná. Vašu sukňu to udrží na mieste a nedovolí jej svojvoľne putovať do výšin.

4. Škvrny po deodorante

Neviem ako vám, ale mne sa takáto nehoda pritrafí vždy, keď mám na sebe práve niečo čierne. Tie nepríjemné biele fľaky, ktoré bijú do očí minimálne na 3 kilometre. Aj s tými si však poradíme a stačí nám na ne obyčajný vlhčený obrúsok.

5. Ramienka podprsenky

Na chvíľu sa ešte vráťme do horúcich letných dní, kedy nám aj tielko spôsobovalo veľké problémy. Hlavne vtedy, ak sme si ho nemohli obliecť pre vytŕčajúce ramienka od podprsenky (áno, možno teraz trošku preháňam). Takže pokiaľ radi nosíte tielka, obzvlášť tie s hlbším vykrojením na chrbte, na skrytie ramienok vám postačí obyčajná kancelárska spinka na papier.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: pinterest.com

 

Verím, že vám zopár týchto užitočných rád príde raz skutočne vhod! 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty