Chcela by si zhodiť pár kíl alebo dať svoje telo trochu do formy? Máš však menší problém s pohybovými aktivitami (čítaj: behať sa ti nechce a fitko nie je pre teba)? Nemusíš to vzdávať, stále existuje množstvo spôsobov, vďaka ktorým si ani neuvedomíš, že pri nich naozaj tak chudneš.

Dlhé prechádzky

Prechádzky a samotná chôdza sú ideálnym štartom pre tie, ktoré s cvičením začínajú a potrebujú sa naučiť pravidelnej aktivite. Či už nevládzeš behať alebo máš iné zdravotné problémy, pri chodení sa naozaj neutrápiš. Zavolaj kamošku a dajte si aspoň hodinu denne niekde v parku. Pri rozprávaní ti vôbec nedôjde, ako dlho trávite čas vonku, a že sa naozaj hýbeš.

Plávanie

Je leto, preto by bol hriech nevyužiť možnosť ísť si zaplávať do bazéna, ktorý ťa v tieto horúce dni navyše aj schladí. Pri šantení v ňom (no a čo, že ti ťahá na 30) spáliš naozaj množstvo kalórií. Daj si zopár dĺžok hore-dole alebo si zacvič nohami pri okraji.

Bicyklovanie

Ďalšia aktivita, ktorá je na leto ako stvorená. Ak máš klasický bike, vyber sa počas víkendov na výlet niekam do okolia a spoj tak príjemné s užitočným. Ak budeš mať pred sebou vidinu pekného dňa, počas ktorého môžeš spoznať nové miesto, vôbec ťa nebude trápiť, že si cestu tam odmakáš.

Tanec

Ak vynecháš niekoľko pohárov alkoholu a trojuholník pizze, ktorý si dáš po ceste domov, aj pár hodín na tanečnom parkete môžeš zarátať do svojho spaľovania tukov. Našťastie, počas tohto obdobia hrá hudba na každom kroku a párty si môžeš spraviť aj pri upratovaní doma.

Loptové hry

Volejbal, basketbal, vybíjaná, … čo tak vybehnúť s kamoškami večer von ako za starých čias a dobre za zabaviť? Neboj, nikdy na to nebudeš stará. Pri loptových hrách sa človek s partiou zabaví a vôbec nemyslí na to, ako veľmi sa mu nechce hýbať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.