Unsplash/covene

Dnešná doba je uponáhľaná a takmer v každej domácnosti vládne stereotyp, ktorý nikto nemá rád. Väčšina ľudí sa však sťažuje aj na to, že cez deň nič nestíha. Stáva sa, že paradoxne oni sa doma zvyknú nudiť. Portál Inc. prišiel so zaujímavými radami, na ktoré sme sa bližšie pozreli a doplnili o tie, ktoré vieš už teraz hneď aplikovať.

Aj ty večer zaspávaš s pocitom, že si cez deň nestihla všetko čo si chcela? Ráno vstávaš nahnevaná, pretože sa ti toho nakopilo toľko, že ti ide hlava prasknúť?

Čo môžeš spraviť dnes, neodkladaj na zajtra. To je porekadlo, ktorým by si sa mala riadiť. Kľúčom k úspechu totiž je správna organizácia. Aj zaspávať sa ti potom bude lepšie a budeš na seba hrdá.

Dôsledná príprava

K prvému kroku ti postačí iba poznámkový blog v telefóne alebo obyčajný papier a pero. Môžeš využiť aj kalendár či diár. Ak si si istá, že na nič nezabudneš, iba si v mysli povedz, čo ťa v daný deň alebo zajtra bude čakať.

Predtým ako začneš pracovať, zrekapituluj si svoje povinnosti v daný deň. Prípravu si môžeš zorganizovať aj večer. Ak chodíš do práce aj v tejto „korona dobe“, deň vopred si do nádoby priprav obed.

Portál Inc. píše aj o tom, že ak si pripravíš aj oblečenie, raňajky a pracovnú tašku, nemusíš zapájať svaly pevnej vôle skôr, ako ich budeš potrebovať v robote.

Zrekapituluj si deň

Predtým ako zaspíš, zrekapituluj si svoj deň. Odpovedz si napríklad na to, či si stihla všetko, čo si plánovala, či si so sebou spokojná a ako by si svoju produktivitu mohla ešte zlepšiť. Prípadne sa z chýb môžeš poučiť a pracovať na svojom zajtrajšom harmonograme.

Stanov si ciele

Nič nie je dobré preháňať a deň má aj tak iba 24 hodín. Preto si stanov 1 až 3 hlavné ciele, ktoré musíš a dokážeš v daný deň splniť. Dôležité je, aby si si povinnosti neprenášala z jedného dňa na druhý. Mohlo by sa ti toho nakopiť toľko, že to nebudeš zvládať ani psychicky a ani fyzicky.

Nestrácaj čas

Samozrejme, že je dôležité aj oddychovať a v pokoji si prezrieť novinky na sociálnych sieťach. To môže byť totiž aj prospešné a náučné. Netreba to však preháňať.

Chyba je aj to, keď ráno ešte len otvoríš oči a už scrolluješ nástenku na sociálnych sieťach. Hlavu a oči taktiež nezaťažuj svetlom z telefónu tesne pred spaním. Môže sa stať, že nebudeš môcť zaspať.

Nechaj si čas aj pre seba

Žena sa o seba musí starať za každých okolností. Preto si nechaj čas aj na zveľaďovanie svojho zovňajšku. Staraj sa o svoju pokožku, vlasy a nechty, cvič alebo si napusť vaňu a nechaj svoje telo len tak odpočívať. Aj to je jeden z hlavných cieľov každého dňa.

Zdroj: Inc.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife