Nie je žiadnou novinkou, že úspešné filmy vznikajú aj na základe knižnej predlohy. Tá môže byť neraz aj trochu staršia. V roku 2022 sa môžeme tešiť hneď na niekoľko takýchto filmových snímok. Hlavné roly dostali aj známi a obľúbení herci, takže sa je na čo tešiť.

Zverejnené boli už aj trailery, podľa ktorých to vyzerá naozaj dobre. Ak si rada najskôr prečítaš knihu, tak ešte máš chvíľu času na to, aby si tak urobila. Niektoré z nich nemajú slovenský preklad, no ak ti nerobí problém čítanie v angličtine, smelo do toho.

Deep Water

Ide o psychologický triler, ktorý vznikol na základe rovnomennej knižnej predlohy z roku 1957. Román napísala Patricia Highsmith. Zahrajú si v ňom Ben Affleck, Ana de Armas alebo aj Jacob Elordi, ktorého si môžeš pamätať ako Noaha z filmov The Kissing Booth. Dej sa bude točiť okolo manžela, ktorý svojej žene povoľuje aj aféry. Ale len dovtedy, kým jeden z jej milencov neumrie.

Redeeming Love

Historický román „Vykúpená láska“ z roku 1991 od Francine Rivers dostane tiež filmové spracovanie. Príbeh sa odohráva v 50. rokoch 19. storočia a zachytáva život Angely, ktorá bola ako malé dieťa predaná na prostitúciu. Keď do jej života vstúpi Michael, nechce veriť tomu, že ju naozaj môže milovať. Vo filme sa objaví napríklad Nina Dobrev alebo herečka Abigail Cowen, známa zo seriálu Winx Saga.

The Black Phone

Krátky hororový príbeh z ruky Joa Hilla si už čoskoro budeš môcť pozrieť aj v kinách. Mladého chlapca unesie sériový vrah a bude ho väzniť v starej pivnici s odpojenou pevnou linkou. Použije ju na komunikáciu s predchádzajúcimi obeťami vraha, ktoré mu môžu pomôcť utiecť. Hlavným hrdinom bude herec Ethan Hawke.

Death on the Nile

Filmového spracovania sa dočká ďalšia kniha od Agathy Christie. Tento raz pôjde o dielo „Smrť na Níle“. Pôvodne mal mať premiéru ešte na konci roka 2019, no kvôli pandémii sa tento dátum neustále posúval. Zažiaria v ňom herečky Gal Gadot alebo Rose Leslie, známa zo seriálu Hry o tróny. Vyšetrovateľa si zahrá Kenneth Branagh, ktorého si mohla vidieť aj vo filme „Vražda v Orient exprese“.

Bullet Train

Kotaro Isaka napísal napínavý triler o piatich vrahoch, ktorí sa ocitli v rovnakom vlaku. Zaujímavejšie je herecké obsadenie. Vo filme si zahrajú Brad Pitt, Sandra Bullock, Lady Gaga ale aj Joey King, tiež známa z filmov The Kissing Booth.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.