Pexels/Criativithy

Boj s vyrážkami pozná mnoho z nás. Zvádzame ho deň čo deň a niekedy v nás vyvoláva priam zúfalstvo. Vďaka týmto tipom však dokážeš vyrážkam predchádzať rýchlo a jednoducho.

1. Starostlivosť o pleť

Si príliš unavená a nechce sa ti odlíčiť? Na to rovno zabudni. Nič horšie svojej pleti urobiť nemôžeš. Avšak, nestačí sa len odlíčiť, pleť je potrebné aj poriadne vyčistiť. Nájdi si vhodné produkty, ktoré budú tvojej pleti vyhovovať, v tomto smere sa môžeš poradiť aj s odborníkom. Okrem odličovača je dôležité použiť micelárnu (čistiacu) vodu, čistiaci gél a nakoniec tonikum. Takisto je nevyhnutné používať vhodný hydratačný krém, pretože vyčistená pleť potrebuje byť aj dostatočne vyživená.

2. Uterák

Dbaj na to, aby si mala vždy čistý uterák. Utrieť si tvár do rovnakého uteráka ako ruky, nie je vôbec dobrý nápad. Uterák preto pravidelne a často meň. Okrem toho je dôležité si často meniť obliečku na vankúši. Tá je veľmi vďačným útočiskom rôznych mikroorganizmov, samozrejme aj potu, odumretých kožných buniek a ďalších nečistôt, ktoré sú častým dôvodom vzniku mnohých kožných problémov.

3. Rúško

Problémy s akné sa čoraz viac začínajú spájať s rúškom. Ide o podobnú situáciu ako s uterákom, avšak s jedným rozdielom. V rúšku tráviš denne hodiny, čo môže spôsobovať tvorbu akné, najmä teda v oblasti nosa, líc a brady. Nezabúdaj, že vrstva make-upu pod rúškom póry ešte viac upcháva, preto si rúško pravidelne meň. Okrem toho je dobré si pleť počas dňa niekoľkokrát vyčistiť. Vhodná môže byť napríklad ružová voda, ktorá zbaví pleť nečistôt a zároveň jej dodá potrebnú hydratáciu.

4. Strava

Tento bod môže znieť ako klišé, avšak životospráva je s kvalitou našej pleti úzko spätá, a preto by sme ani ju nemali brať na ľahkú váhu. Odsleduj si, aké potraviny nerobia tvojej pleti dobre. U každého je to, samozrejme, individuálne, môžu to byť mliečne výrobky, lepok, prípadne sladkosti.

Ak postupne zmeníš svoj jedálniček a začneš jesť viac kvalitnejších potravín, výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Tvoje telo sa začne zbavovať škodlivých látok a tvoja pleť sa výrazne zlepší. Dobrým riešením pre hĺbkové čistenie tela sú aj čaje. Existujú špeciálne namiešané bylinkové čaje, ale úplne ti postačí aj obyčajná žihľava, ktorá je pre detox organizmu hotovým zázrakom.

5. Štetce na make-up

Kedy naposledy si umyla svoje štetce na make-up? Pomôcka používaná každý deň obsahuje takisto enormné množstvo baktérií, odumretých kožných buniek či mazu. Okrem make-upu si na svoju tvár prinesieš aj nechcený obsah, ktorý sa v štetcoch nachádza. Ten ti potom upcháva póry a vytvára živnú pôdu pre tvorenie vyrážok. To je dosť adekvátny dôvod na to, aby si s pravidelným čistením svojich štetcov konečne začala.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty