Akýkoľvek vzťah, ktorý sa má posúvať dopredu, ktorý má rásť a neustále sa zlepšovať, musí byť založený na jasnej a úprimnej komunikácii. Dnes ti prinášam článok, v ktorom sa dozvieš 5 jasných znakov, že nekomunikuješ s tvojim partnerom tak, ako by si mala. Môžeš prísť na to, čo sa deje v tvojom vzťahu zle a napraviť to. 

Tvoje správy sú jednostranné

Všetci sme boli v tomto bode. V bode, kedy píšeš správy svojmu priateľovi, chvíľu počkáš, pošleš ďalšiu a len čakáš. A čakáš, čakáš a on sa ti neozýva. Ignoruje ťa a tvoje správy začínajú byť jednostranné, máš pocit, ako by si si písala sama so sebou. Možno je naozaj zaneprázdnený, možno má toho naozaj veľa. Alebo sa ti možno vyhýba, pretože s tebou nechce komunikovať.

zdroj: unsplash.com

Bojíte sa odhaľovať vaše skutočné pocity

Vo vzťahu by malo byť všetko úprimné, všetko by malo byť založené na dôvere, pravde a porozumení. Ak sa bojíš svojmu partnerovi (alebo on tebe) povedať čo cítiš, mala by si o tom popremýšľať. Možno je to strach, možno je to nezáujem, alebo kombinácia oboch. No pamätaj, v každom prípade by ste to mali vyriešiť spolu.

Naučila si sa vo všetkom hľadať háčik

Chceš deti, alebo aj nechceš deti. Chceš sa presťahovať, ale tvoje srdce je stále ešte v starom byte. Toto sú len nápady na témy, na ktoré sa ťažko odpovedá a ty si si k nim pridala háčiky, pretože máš pocit, že to tak bude lepšie. Ak sa však budeš vyhýbať dôležitým veciam, pretože si myslíš, že je to správne, tak robíš pravý opak.

zdroj: unsplash.com

Máš pocit, že sa vôbec nepoznáte

Trávite spolu nespočetne veľa času, no aj tak máš pocit, že ho vôbec nepoznáš. Nevieš nič o jeho rodine, o jeho záľubách a nikdy ti nepovedal tie najväčšie tajomstvá. Nikdy to však nebudeš vedieť ak sa neopýtaš. Pýtaj sa, komunikuj.

Váhaš, keď mu posielaš dôležitú správu

Práve si získala povýšenie v práci. Komu voláš ako prvému? Ak je tvoj partner posledný na zozname, teraz je čas opýtať sa samej sebe prečo je to tak. Bojíš sa jeho reakcie? Vieš, že jeho reakcia nebude taká, akú očakávaš? Mala by si vedieť riešiť s tvojim partnerom všetko. Ak nie, porozmýšľaj o tom.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.