Toxické kamarátky

Žiadna z nás sa im zrejme nevyhne a každá vďaka nim zistí, že nie všetci priatelia sú v našom živote potrební. Aj keď si časom vytvoríš ten správny okruh ľudí, ktorí ti sedia a máš vďaka nim šťastnejší život, dovtedy môžeš mať v blízkosti aj toxické kamarátky, pri ktorých si ani neuvedomuješ, že nimi naozaj sú. Ako ich odhaliť?

Ak na nejaké z tvojich kamošiek sedí nasledujúcich 5 znakov, potom by si si mala dobre premyslieť, či ide o priateľky, ktoré chceš mať naozaj blízko seba.

Problém zaručený

A nie vždy je to problém, na ktorom sa len zasmejete, akoby ste mali 15 rokov. Tieto kamošky ťa jednoducho vedia potiahnuť dole a je už zvykom, že s nimi zažiješ či urobíš niečo, čo neskôr ľutuješ. No v danom momente ťa ovplyvnia tak, že im nevieš povedať nie.

Nechcú sa prispôsobiť

Vždy je to o tom, čo chcú ony – kam pôjdete, čo budete robiť, aký film si pozriete, akú pizzu objednáte. Ty si svoj názor môžeš presadiť len málokedy a vždy radšej ustúpiš, inak by medzi vami panovala zlá nálada. No nie je v poriadku, že sa nikdy neprihliada na to, akú voľbu by si mala ty.

Stále sa iba sťažujú

Hrozné počasie, zlý čašník, katastrofálne rande, na ktorom boli, manikérka neurobila to, čo chceli, partner ich iba štve, … a ty pri každom vašom rozhovore počúvaš iba samé nadávky a sťažovanie sa na veci, ktoré vôbec nie sú podstatné. Máš pocit, že sú plné negativity a nikdy nevedia hovoriť o niečom pekne, s radosťou a rešpektom.

Ohováranie je najlepšia téma

K negatívnym témam patrí aj táto, ktorú musíme spomenúť osobitne. Ohováranie iných osôb je raz za čas fajn téma, nebudeme si klamať, veď klebetí každý. Ale neustále osočovanie a vysmievanie sa z iných, už svedčí o ich nečistom charaktere. A dáme ruku do ohňa za to, že s inými ľuďmi rovnako ohovárajú aj teba.

Zhadzujú tvoje myšlienky

To, čo povieš ty, im často príde hlúpe, smiešne či trápne. Máš pocit, že si medzi nimi menejcenná, že tvoje názory, ciele a sny stoja za nič, pretože to tvrdia ony. Avšak, zrejme ti len nechcú dopriať to najlepšie a podporovať ťa, akoby to skutočné priateľky robili. Tieto slečny sú toxické kamarátky a tie ťa rešpektovať nikdy nebudú.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife