Strach je prirodzenou súčasťou každého človeka. Niektorí z nás ho považujú za totálnu slabosť, iní sa boja veľmi radi.

Presne z týchto dôvodov vznikli horory, ktoré si našli hneď niekoľko typov divákov a čitateľov. Sú tu takí, ktorí sú na nich závislí, strach ich akýmsi spôsobom vnútorne napĺňa a príbehy s bubákmi milujú. Potom sú tú tie typy, ktoré ich neznášajú, nočné mory majú aj z obyčajných trillerov, no nahlodáva ich ten starý známy pocit zvedavosti. Je jedno, do ktorej kategórie patríš, toto sú hororové knihy, pri ktorých prežiješ niekoľko bezsenných nocí so zapnutým svetlom.

Hlava plná duchov – Paul Tremblay

Ak hľadáš nejakú rodinnú drámu, ktorej hlavnou témou je posadnutosť démonmi, táto kniha je pre teba ako stvorená. Rodina Barettovcov si žije úplne normálnym životom, až pokým ich dcéra Marjorie nezačne trpieť akútnou schizofréniou. Keďže jej nedokážu pomôcť ani lekári, obrátia sa na miestneho katolíckeho kňaza. Liečba ich dcéry je však nehorázne drahá a aby rodina získala potrebné peniaze, súhlasia s účinkovaním v televíznej reality show s názvom Posadnutosť. Lenže nepočítali s tým, že sa tak nevedomky ocitnú v boji so zlom. Ak ťa zaujala, kúpiš ju na Martinuse za 8,90 eur.

Strach – Jozef Karika

Slovenský autor bestsellerov Jozef Karika prichádza s ďalšou skvelou knihou s názvom Strach. Dej sa točí okolo tridsiatnika, ktorý sa sťahuje do prímestskej štvrti na úpätí hory. Ich bývanie ale nie je žiadna rodinná idylka, pretože zisťuje, že sa v mimoriadne studených zimách strácajú na tomto mieste malé deti. Ak túžiš po poriadnej dávke strachu, kniha je pre teba ako stvorená. Kniha vyšla vo vydavateľstve Ikar a cenovo sa pohybuje okolo 8,30 eur.

To – Stephen King

Obrovský bestseller, ktorý pobláznil niekoľko stoviek tisíc ľudí po celom svete. King je majstrom misterióznych thrilerov a tak si môžeš byť viac než istá, že po prečítaní tejto knihy budeš mať problémy so spánkom. Sedem mladých ľudí chcelo nájsť vo svete úspech, no namiesto toho musia bojovať o holý život. V detstve totiž urobili jednu veľkú chybu, ktorá si postupom času vyžiadala svoju obeť. Dostanú sa do rodného mestečka, kde musia čeliť naozajstnej nočnej more. O tomto diele sa povráva, že pri jeho písaní sa King inšpiroval skutočným vrahom Johnom Waynom Gacym, ktorý v sedemdesiatych rokoch znásilnil a zavraždil 33 mladých chlapcov. Za tento hrôzostrašný príbeh by si na Martinuse zaplatila 24,51 eur.

Naslepo – Josh Malerman

Malorie a jej dve malé deti už nebaví bývať v opustenom dome pri rieke, pretože v meste zúri neznáma, vražedná sila, ktorá za sebou necháva desiatky mŕtvych ľudí. Malorie si chce zachrániť život a tak sa rozhodne ujsť. Cesta za lepším životom je však ohromne nebezpečná, pretože sa musí plaviť po rieke so zviazanými očami. Jediné zlé rozhodnutie môže o život pripraviť ju aj jej deti. K tomu všetkému ju ešte sleduje niečo nepredstaviteľne nebezpečné, no Malorie ani sama nemá potuchy, o čo sa jedná. Debutový román tohto autora prečítaš rýchlosťou blesku, pretože Josh Malerman vie, ako upútať svojho čitateľa. Kniha stojí 12,83 eur.

Žiarenie – Stephen King

Opäť tu máme skvelého autora thrillerov, ktorý vie, čo je pre jeho čitateľov najväčšou nočnou morou. Bývalý alkoholik Jack Torrance sa stáva správcom hotela Pekná vyhliadka. Spolu s ním sem prichádza aj jeho manželka a mimoriadne vnímavý päťročný syn Danny. Nemali však ani potuchy, že sa všetci traja stanú svedkami skrytého zla, ktoré na nich skryté v kútoch hotela nedočkavo číha. Ak si chceš tento príbeh prečítať, priprav si 15,87 eur.

Zdroj: bustle.com 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.