YouTube/BRIGHT SIDE, Unsplash/Kyle Cleveland

Doteraz sme testovali väčšinou tvoje vedomosti, no dnes si posvietime na logiku. Vybrali sme pre teba 5 hádaniek so zápalkami, ktoré nájdeš aj vo videách na youtubovom profile Bright Side

Nad hádankami sa najskôr poriadne zamysli a skús na to prísť úplne sama. Pre správnu odpoveď stačí, ak klikneš na obrázok a ukáže sa ti riešenie.

Ak by si si nebola istá tým, ako sme k tomuto riešeniu dospeli, pod kvízom nájdeš vysvetlenie k jednotlivým správnym odpovediam. V žiadnom prípade ale nepodvádzaj a nečítaj si odpovede ako prvé. Snaž sa potrápiť trochu svoju logiku, aj keď to možno nebude úplne jednoduché.

Dokážeš vytvoriť zo zápaliek štvorec tak, že môžeš pohnúť len jednou zápalkou?

YouTube/BRIGHT SIDE Otočiť

Presuň jednu zápalku tak, aby rovnica platila.

YouTube/BRIGHT SIDE Otočiť

Presuň 2 zápalky tak, aby rovnica platila.

YouTube/BRIGHT SIDE Otočiť

Presuň 2 zápalky tak, aby rovnica platila.

YouTube/BRIGHT SIDE Otočiť

Odstráň 3 zápalky tak, aby si z čísla 993 vytvorila najmenšie možné číslo.

YouTube/BRIGHT SIDE Otočiť

Vysvetlenie k odpovediam

Hádanka č. 1 – Stačí hornú zápalku len vysunúť trochu smerom hore a medzi zápalkami vznikne malý štvorec. 🙂

Hádanka č. 2 – Ľavú spodnú zápalku z prvej číslice 8 stačí presunúť do výsledku a z 0 urobiť 8.

Hádanka č. 3 – Z prvej číslice 4 musíš vytvoriť číslicu 5. Urobíš to tak, že pravú zápalku v číslici 4 presunieš nahor a druhú zápalku vezmeš z výsledkovej 6 (ľavá strana) a priložíš ju na spodok.

Hádanka č. 4 – Hornú zápalku z prvej číslice 7 pridaj k mínusu, čím vytvoríš plusko. Ľavú zápalku vo výsledkovej 5 presuň napravo, čím vytvoríš z 5 číslicu 3.

Hádanka č. 5 – Z prvej číslice 9 odstráň ľavú zápalku, čím dostaneš číslicu 3. Zo strednej číslice 9 odstráň hornú aj dolnú zápalku a dostaneš číslicu 4. Dokopy tak dostaneš číslo 343, ktoré je najmenšie možné, aké sa dá takto urobiť.

Zdroj: YouTube/BRIGHT SIDE

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy