Stretla si sa niekedy s neopätovanou láskou? Niektorí ľudia sa stanú smutnými už pri tom, ako na ňu myslia. Neopätovaná láska nie je typický druh lásky, no existuje. Nerozumieme tomu prečo, no je na svete a aby si sa z nej dostala, musíš si prejsť týmto fázami.

Uvedomenie si, že nikdy nebudete spolu

V prvej fáze si musíš začať uvedomovať, že vám to nikdy nevyjde. Aj keď sa budeš snažiť, aj keď budeš prosiť, aj keď nebudeš vidieť svoju hodnotu a budeš sa mu doslova núkať na zlatom podnose. Daný muž s tebou jednoducho randiť nebude a ty to musíš prijať.

Zistenie, že ani čas nezmení jeho pocity

Hovorí sa, že láska je trpezlivá. No v druhej fáze musíš zistiť, že ani čas nezmení jeho pocity. Láska je cit, ktorý buď cítiš, alebo nie. Nie je o našom rozhodnutí, je o rozhodnutí srdca.

Poučenie sa z naivity

Keď si zamilovaná, robíš veľa chýb. Niekedy si naivne myslíš, že za tebou daný muž príde a povie ti, že ťa miluje. Každý deň dúfaš, čakáš a dávaš mu priestor. V tretej fáze by si už ale mala pochopiť, že bude lepšie, ak naivitu vymeníš za realitu a otvoríš oči.

Prijatie toho, že toto nie je skutočná láska

Takto láska naozaj nemá vyzerať. Netlač na pílu a v štvrtej fáze sa nauč, ako láska naozaj vyzerá. Ak ti to pomôže odmilovať sa, pokojne si napíš zoznam toho, čo od svojho budúceho partnera a vzťahu očakávaš. Opakuj si tieto veci vždy, keď budeš smutná z toho, že miluješ niekoho, kto nemiluje teba.

Nájdenie samej seba

Najdôležitejšia fáza, ktorú nemôžeš preskočiť. Ak po neopätovanej láske skočíš do vzťahu, nebudeš nikdy šťastná. Musíš si nechať priestor na to, aby si našla samú seba a aby si pochopila, čo je skutočné šťastie. Až potom sa môžeš zamilovať do niekoho, s kým ti to vyjde a bude tvoju lásku opätovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.