Vlasy vyzerajú zle

Prečo moje vlasy vyzerajú zle? Veď som si kúpila tú najdrahšiu vlasovú kozmetiku a používam ju pravidelne. Ak je toto otázka, ktorú si v poslednej dobe kladieš dosť často, tak je tento článok určite pre teba. Na to, ako vyzerajú tvoje vlasy, má vplyv oveľa viac faktorov, než si myslíš.  

Tu je niekoľko z nich.

Suchý šampón

Je to dobrá vec, ale len pokiaľ ho používaš správne a nepreháňaš to s ním. Ak si suchým šampónom „umývaš“ vlasy niekoľkokrát po sebe, môže ti len uškodiť. Upcháva póry na pokožke hlavy a vo výsledku budú tvoje vlasy tenšie, ako by mali byť, čo ťa rozhodne nepoteší.

Strava

Môžeš si zaobstarať pokojne aj tú najdrahšiu vlasovú kozmetiku, ale pokiaľ sa stravuješ raz do dňa a je to len nejaká sladkosť, tak nečakaj, že tvoje vlasy budú zdravé a lesklé. To, ako vyzerajú, závisí aj od toho, čo máš na tanieri, a či máš dostatok živín a nutrientov v tvojom organizme.

Slnečné okuliare

Je to maličkosť, ktorú si možno ani nevšímaš, ale má to vplyv na rast a na to, ako vyzerajú. Pretože, ak máš slnečné okuliare stále na hlave, tlačia ti na vlasové korienky, čo prekáža ich normálnemu rastu a vývoju. A ešte, keď si ich stále dávaš dole na oči a potom zase hore na hlavu, trháš si tak vlasy.

Špinavá kefa na vlasy

A nie len kefa, ale aj žehlička a kulma. Mala by si ich pravidelne umývať rovnako, ako umývaš riad, ten nenechávaš stále špinavý, že nie? Aj prach z miestnosti, kde máš uložené kefy a kulmy, sa nich môže časom zachytávať a potom si ho dávaš na svoje vlasy. Vôbec im to neprospieva a kvôli tomu ich potom musíš umývať častejšie, čo tiež nie je úplne dobré.

Spíš s mokrou hlavou

Štruktúra mokrých vlasov je o niečo viac krehká, a keď hýbeš hlavou počas spánku a pretáčaš sa zo strany na stranu, tak sa vlasy poškodzujú. Preto by si ich mala poriadne vysušiť ešte pred tým, ako pôjdeš spať.

Máš problém s vypadávaním vlasov? Tu je niekoľko tipov, ako si ich spevniť. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty