Dobre, tak teda prečo zostávame s nimi vo vzťahu? Aj keď sme inteligentné ženy, ak keď vieme, že bez nich by nám bolo lepšie, aj keď si uvedomíme, že o tejto osobe nič nevieme?

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Odpoveď je veľmi komplikovaná a nie je pre všetkých rovnaká, ale tu je 5 dôvod, prečo s nimi zostávame najčastejšie.

  1. Pretože nikto nie je dokonalý

Pretože nikdy nedokážeme pochopiť, čo si narcista myslí, keď sa správa tak zle. Možno má len zlý deň alebo sa my chováme ako dramatické kráľovné alebo je on príliš citlivý, možno žiarlivý. Hoci sme v minulých vzťahoch nemali pocit, že sme vyšetrovateľky, pri narcistovi sa to priam žiada. Lenže, keď sa pán dokonalo-nedokonalý vráti, zabudneme a všetko mu odpustíme. A tak vydržíme celý rok.

  1. Pretože nikdy nemáme žiadny konkrétny dôvod sa s ním rozísť

Ako je možné, že aj napriek tomu, že my ženy máme super schopnosti, nikdy nenájdeme ten jeden dôvod, aby sme ho odpustili? A keď sa aj nájde dôkaz na neveru, narcista bude odpovedať v hádankách, nebude dokončievať vety a nakoniec z tejto „hádky“ o nevere vyjde ako víťaz.

stocksy.com

  1. Pretože ľutujeme to, aké mal detstvo

Ľutujeme ho za to, že mal zlé detstvo, že ho všetci odmietali a bol nechcený. Preto sa stal narcistom a vždy, keď si spomenieme na jeho zlú matku, ako nám ju odpísal, nahrnú sa nám slzy do očí a jednoducho by sme mu takú vec, ako je rozchod, nemohli spraviť.

  1. Pretože zakaždým, keď vycíti, že je niečo zle, povie nám, že nás miluje

Toto je asi najhlavnejší dôvod, prečo zostávame vo vzťahu s narcistami. Veď vedia byť tak romantickí, tak milí a tak nás milujú.

  1. Pretože jednoducho sme zvedavé, čo sa bude diať ďalej

Ešte lepšie, chceme si byť isté, že to, čo sľúbil aj splní. Všetky tie krásne slová, tie predstavy o budúcnosti … ale roky prechádzajú a nič sa nedeje. No však ešte jeden rok to vydržíme, nie?

 

Upozornenie: tento článok netreba brať osobne. 🙂

Zdroj: thougthcatalog.com