Instagram/nastjastasia

Mnohí žijeme v predstave, že ak je žena slobodná, automaticky to musí znamenať, že je aj nešťastná. No to ani zďaleka nemusí byť pravda. Niektoré sa pre single život rozhodli dobrovoľne a užívajú si každý jeden deň. Lásku aktívne nehľadajú a sú tak spokojné. Veria v to, že ak sa niečo má stať, stane sa. 

Ak ženy prestali hľadať potenciálneho partnera a radšej to nechávajú na osud, najčastejšie sa tak deje pre jeden z týchto piatich dôvodov.

Budujú si sebavedomie

Najskôr musíš ľúbiť sama seba, až tak ťa niekto bude môcť skutočne milovať. Veľa žien to ignoruje, a tak ostávajú v nefunkčných a nešťastných vzťahoch. A to len z jedného dôvodu – neveria si a boja sa toho, že lepšieho muža by si už nenašli.

Slobodné ženy si uvedomujú, že teraz majú dostatok času na to, aby sa venovali sebe. Zdravé sebavedomie nemusí spočítať iba v peknej postave, ale aj celkovej zmene zmýšľania. A takýto prerod sa neudeje zo dňa na deň, vyžaduje si minimálne niekoľko týždňov až mesiacov, v niektorých prípadoch dokonca aj rokov.

Sú so všetkým spokojné

Jednoduché vysvetlenie. Načo by si niekoho hľadali, keď sú spokojné s tým, ako ich život momentálne vypadá? Vo všetkých oblastiach života sa im darí, a tak nevidia dôvod na to, aby to ničili spoznávaním niekoho nového. Málo žien sa dokáže dostať do takého stavu spokojnosti, no ak sa ti to podarí, budeš presne vedieť, o čom hovoríme.

Užívajú si výhody single života

Počas single života môžeš robiť množstvo vecí, ktoré nie sú také bežné vo vzťahu a môžu ti pomôcť v budovaní šťastného života. V našom staršom článku nájdeš tipy na aktivity, ktoré by si v tomto období rozhodne mala urobiť. Určite sa nepozeraj cez prsty na tie ženy, ktoré chcú využiť každú minútu naplno. Tak by sme to mali robiť všetky.

Zameriavajú sa na kariéru

Ambiciózne ženy môžu túžiť aj po dobrej pracovnej pozícii, finančnom ohodnotení alebo celkovom uznaní. Počas budovania kariéry trávia veľa času v práci, a tak by nemali priestor venovať sa aj partnerovi. Jedna strana by tak vždy bola nespokojná.

Trávia čas s priateľmi

Ak si vo vzťahu, na priateľov ti nemusí ostávať toľko času, ako by si chcela. Slobodné ženy to preto využívajú na maximum a trávia so svojimi najbližšími čo najviac voľných chvíľ. Čím budeme starší, tým sa tento čas bude hľadať ťažšie, preto si ho treba užiť zatiaľ, kým ešte je.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife