Určite si už aj ty zažila ten pocit, keď tvoja kamoška na poslednú chvíľu zrušila tréning. Berieš to vážne. Zaumienila si si spraviť niečo so svojím životom a zmeniť svoje telo. Miluješ mať všetko naplánované a perfektné. Čo teraz?

Svedomie ti nedovolí vykasľať sa na tréning. Tak sa poberieš domov a odcvičíš si svoj tréning na žinenke. Celý čas však rozmýšľaš o tom, o koľko lepšie by si si zacvičila v posilňovni so všetkými tými strojmi a činkami, ktoré doma nemáš.

foto: weheartit.com

foto: weheartit.com

Mnoho dievčat jednoducho samo do posilňovne nechce chodiť. Hanbia sa, že predvedú zlú techniku a ľudia budú na nich pozerať. Alebo jednoducho, že sa tam potichu budú nudiť. Keď som sa tam občas objavila sama, dievčatá mi hovorili, že im príde trápne prísť samým. Ale prečo? Ja som sa vôbec trápne necítila. Som zodpovedná predsa LEN za seba, nie za životy ostatných. A prišla som tam tiež IBA kvôli sebe.

Posilňovňu nie je správne brať ako určitú formu socializovania sa s kamarátmi. Jasné, že je super, keď tam niekoho máš. Môžete si navzájom pomáhať, ukazovať si nejaké cviky a podporovať sa. Nemala by to však byť podmienka tvojho tréningu. Na tvojej ceste za lepším ja sa môže mnohokrát stať, že ti nejaký sparing partner vypadne a ak budeš chcieť poctivo pokračovať, budeš sa musieť odhodlať ísť cvičiť sama.

Prečo je super ísť do posilňovne bez kamošky?

  1. Môžeš sa plne sústrediť na svoje cviky

Medzi cvikmi si nedávaš prestávku, aby si sa porozprávala s kamoškou a nakoniec zabudla, kedy máš začať s ďalšou sériou. Plne sa sústredíš na to, čo cvičíš a určite sama stihneš toho odcvičiť aj viac, pretože sa na nič iné nemusíš sústrediť.

foto: weheartit.com

foto: weheartit.com

  1. Vyčistíš si hlavu

Do posilňovne prídeš, aby si si dala pauzu od stresov bežného dňa. Prestávku od školy, práce, klebiet a sťažností, čo sa na teba valia na oboch miestach, z každej strany a od každého. Ak máš pri sebe niekoho, kto rád rozpráva (a ešte radšej o niekom), veľmi si od týchto vecí neoddýchneš ani pri cvičení. A určite mi dáš za pravdu, že keď sa sústredíš na dobrú techniku svojho drepu, naozaj ťa nezaujímajú historky z piatkovej párty.

  1. Nie si obmedzená programom iného človeka

Môžeš prísť kedy chceš a odísť tiež kedy chceš. Nemusíš na nikoho čakať a ani sa ponáhľať, ak si chceš zacvičiť ešte o polhodinku dlhšie. Nikto ťa nesúri a neukazuje na čas, že by ste už mali ísť.

foto: weheartit.com

foto: weheartit.com

  1. Môžeš si odcvičiť presne to, čo chceš

Ak máš kamošku, ktorá každý týždeň príde s iným zaručene účinným cvičebným plánom na chudnutie a núti ťa ho s ňou absolvovať, vieš, o čom hovorím. Viac slov podľa mňa ani nie je potrebných.

  1. Budeš na seba hrdá

Keďže si absolvovala svoj tréning sama, cítiš sa ešte lepšie. Ak teda berieš samostatný tréning ako výzvu 🙂

foto: weheartit.com

foto: weheartit.com

Aj ja som zažila tie trápne chvíľky, keď som prišla sama do fitka a ešte som sa tam ani sama orientovať nevedela. Určite je najlepšie, keď tam aspoň prvýkrát ideš s nejakou morálnou podporou. Potom by už malo byť v pohode ísť tam sama, lebo ti to miesto ani ľudia v ňom nie sú neznámi.

Hlavne mysli na to, že to robíš pre seba a tvoje telo sa ti onedlho za to všetko poďakuje a budeš vidieť výsledky. A ako sa prinútiť chodiť do posilňovne, keď vieš, že sa rada ulievaš? Jednoducho si kúp permanentku a nejaké nové pekné športové oblečenie. A daj si záväzok, že ak sa po mesiaci zlepšíš aspoň v niečom (napríklad váha, obvod pása, zadku alebo možno v osobnom rekorde pri nejakom cviku), objednáš si niečo k svojmu zdravému životnému štýlu. Najlepšie zo stránky, z ktorej si nemôžeš nakupovať bežne. Nájdi si akúkoľvek motiváciu. 🙂

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.