Občas môže byť naozaj ťažké ísť cvičiť na vlastnú päsť. Tréning s kamarátkou, sestrou, bratom či priateľom ti však otvára úplne novú škálu možností pre celkovú motiváciu. Tvoj tréningový sparing partner ti môže v tvojej tvrdej práci pomôcť a dosiahnuť stanovené ciele bez ohľadu na to, v akej diaľke sú. Preto sa chcem aj ja s radosťou podeliť o rady, prečo je skvelé cvičiť s niekým. 

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

1. Viac motivácie a žiadne výhovorky

Je víkend, vonku prší, ty leňošíš na gauči a v telke práve začína tvoj obľúbený televízny seriál (v horšom prípade telenovela). A toto všetko je pre teba dosť dobrá výhovorka, prečo dnešný tréning vynechať, no nie?
Také niečo sa ti však nestane (alebo aspoň nie tak často), pokiaľ na cvičenie nebudeš sama. Pravidelné cvičenie s kamarátkou či kamarátom (Jankom, Paľkom, Zuzkou, Peťkom,…) ti pomôže vydržať, vytrvať a pokračovať tak vo svojej rutine. A šanca, že zostaneš ležať na gauči je v takomto prípade oveľa nižšia. Predsa sa nestrápniš výhovorkou, že sa ti dnes nechce, pretože v telke práve ide finálna 468 časť tvojej (neskutočnej nudnej) telenovely.

fitnesslife.hu

To by bolo dosť trápne, nemyslíš?
Psychológovia (a iní “nemajúciničinénapráci” americkí vedci) zistili, že cvičenie s kamarátmi alebo členmi rodiny má veľký vplyv na osobnú motiváciu. Dôkazy totiž preukázali, že motivácia vďaka ľuďom, ktorí sú nám srdcovo bližšie má na nás pozitívny vplyv a povzbudzuje nás aj k väčším výkonom.
Čo to znamená? Len toľko, že by si na seba mala hodiť športové oblečko, tenisky, zavolať kamoške a svoje slabšie ja nechať na gauči nech dopozerá tú romantiku s Inge Lindströmovou.

2. Z tréningu budeš mať oveľa väčšiu zábavu

Množstvo “tréningových momentov” nie je natoľko vtipných, ako sa na nich dokážeš smiať vo chvíli, keď si s niekym, kto ti je blízky. Nehovoriac o tom, že existuje množstvo naozaj vtipných nápadov, ktoré ti dokážu spestriť tvoje cvičenie a urobiť ho tak zaujímavejším.
Napríklad si môžete s kamoškou urobiť doskovú (plankovú) výzvu, pri ktorej súťažíte, ktorá z vás vydrží dlhšie.

Či prehadzovanie si medzi sebou medicinbalu, zatiaľ čo popri tom na striedačku drepujete. Naozaj môžeš vymyslieť kopec rôznych zábavných alternatív.
Pamätaj! Tie najbláznivejšie a najzábavnejšie nápady na cvičenie k tebe prídu len pri vzájomnej motivácii s niekym. A ty sa ani nenazdáš a hodinu intenzívneho tréningu máš za sebou

3. Ťaháte jedna druhú

Nebudem ti klamať, chceš alebo nie, čo nevidieť príde aspoň na malú sekundu moment, keď budeš chcieť svoj tréningový plán a ciele vzdať. A to je moment, keď je pre teba dôležitý tvoj partner na cvičenie, pretože ti môže pomôcť vybudovať si opätovne svoju motiváciu. V úvahu treba vziať aj jeden anglický výskum, v ktorom bolo zistené, že až 74% žien, ktoré trénovali so svojimi najlepšími priateľmi, doviedli svoj fitness cieľ do konca oveľa skôr ako tie, ktoré cvičili samé.

Už premýšľaš koho zavoláš cvičiť? 🙂

unsplash.com

4. Šport spája ľudí

Jeden z najlepších dôvodov pre cvičenie s priateľmi je aj sociálna interakcia. Ľudia, ktorí trénujú spoločne vytvárajú skupinovú identitu, vďaka ktorej sa už necítia sámi. Ak si sa rozhodla dosiahnuť niečo na vlastnú päsť, samozrejme, je to úžasné.

No pokiaľ cvičíš a tvoja radosť je znásobená o radosť cvičiacej kamarátky (myslím tým situáciu, keď sa na niečom spoločne zabávate), potom sa k vám čo nevidieť pridajú ďalší. 🙂 A tak máš možnosť spoznať nových priateľov skôr a zdieľať tak svoje úspechy s ľuďmi, ktorí presne vedia, aká tvrdá práca stojí za tvojím vypracovaným telom. 🙂

Ver mi, nie je nič demotivujúcejšie, ako priatelia, ktorí ťa nedokážu v cvičení podporiť a ešte tvoju snahu aj sabotujú hlúpymi rečami a hejtmi o tom „aké práve ty máš šťastie a skvelú genetiku“ a neviem, čo ešte. 🙂

Greennews.ng

5. Trénujte spoločne, zostanete spolu

To sa týka tréningu, pri ktorom ti asistuje tvoja milovaná polovička. Štúdie opäť potvrdili, že páry, ktoré spolu pravidelne vykonávajú tréning sú v ich spoločnom vzťahu šťastnejší. Spoločný tréning posilňuje ich vzťah a dokonca zlepšuje aj ich sexuálnu príťažlivosť. 😉

    IDEÁLNYM PRÍKLADOM TAKÝCHTO TRÉNINGOV JE AJ ZNÁMA FITNESS DVOJICA PATRIS A STANLEY 🙂

Ranný beh, “rande” v posilke či výlet na bicykli cez víkend môže utužiť vzťah oveľa viac ako víkend strávený pred telkou či niekde v bare – nie je to dostatočný dôvod prísť do posilky so svojou drahou polovičkou? ?

S kým cvičíš a ako sa motivuješ cvičiť ty?
Ak bol tento článok pre teba nápomocný, daj mi o tom vedieť 🙂
Nájdeš ma nielen tu, ale aj na FB stránke či instagrame.