pexels.com

Väčšina ľudí platonickú lásku ani nepovažuje za lásku, no aj tak je to akýsi druh lásky, s ktorým sa bežne stretávame. Myslím, že aj viacero ľudí tento pocit platonickej lásky zažilo. Každý máme právo slobodne sa rozhodnúť, aký druh lásky si zvolíme. Ja tu mám 5 dôvodov, prečo platonická láska nikdy nebude skutočná.

1. Je to len obdiv, nie skutočná láska

Pri tomto druhu lásky je typické, že osoba, do ktorej sme platonicky zamilovaný, je osoba, ktorú sme nikdy naživo nevideli, no za to ju nejakým spôsobom uznávame. Tento človek má vlastnosti, ktoré obdivujeme. Táto láska sa nemôže stať skutočnou, pokým k nemu budeme cítiť len obdiv.

2. Páči sa ti len zdokonalený obraz, nie ten skutočný

Ďalším znakom platonickej lásky je idealizácia. Idealizujeme si osobu, do ktorej sme platonicky zamilovaný. Kedže sme sa s dotyčným nikdy nestretli, nevieme, aké je jeho prirodzené správanie. Toto správanie si idealizujeme podľa svojich predstáv. Platonická láska nebude nikdy skutočná, pretože nemilujeme dotyčného, len jeho idealizovanú podobu.

3. Nepoznáš ho

Nepoznáš jeho skutočné ja. Poznáš len jeho obal, no nie vnútro. Myslíš si, že ho poznáš najlepšie, no je to len mylná predstava. ,,Poznáš“ ho len z počutia alebo z videnia. To, že nepoznáš jeho pravú tvár, je ďalší dôvod, prečo platonická láska nebude nikdy skutočná.

4. Vďaka nemu si idealizuješ predstavu o vzťahoch

Vídavaš ho vo filmoch, v rozprávaní, kde je všetko vytrhnuté z kontextu. Počúvaš o jeho úžasnom správaní, ktoré je len povrchové. Nezabúdaj, film nie je realita. Tak ako sa správa vo vzťahu tam, tak sa nemusí správať aj v skutočnosti. Jeho charakteristika vo filme je odlišná, než jeho pravá tvár. No a mylná predstava o vzťahu s dotyčným je opäť znakom, že platonická láska nie je skutočná.

View this post on Instagram

Stay cool 👌🏽 #classy #goals via @man_speak

A post shared by Man Influence™ (@man_influence) on

5. Táto láska nikdy nebude vzájomná

No a najdôležitejší bod je, že vo väčšine prípadov ani nevie, kto ste. Je pekné, že vy na neho myslíte neustále, zatiaľ čo on nemá ani poňatia o tom, kto ste. Niekto, kto vás nepozná vás nemôže milovať. Ked láska nie je vzájomná, nemá budúcnosť. No a práve platonická láska budúcnosť nemá a to je posledný dôvod, prečo nie je skutočná.

Dúfam, že vám tieto dôvody pomôžu pochopiť, že kúzlo platonickej lásky je mylné. Pretože tento druh lásky je vo väčšine prípadov len falošný pocit. Ak si práve niečím takýmto prechádzaš, nemusíš sa báť. Prejde to oveľa rýchlejšie než skutočná zamilovanosť. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife