instagram.com/amelie_weissenberger

V niektorých vzťahoch to už tak jednoducho chodí. Ste spolu dlho, iskra sa vytratí a pomaly sa stráca aj láska. Namiesto toho, aby sme z takéhoto vzťahu odišli, v ňom ale zotrvávame a trápime sa.

Prečo nie sme schopné urobiť ten prvý krok? Radšej sa budeme zbytočne trápiť a ostávať vo vzťahu s mužom, ktorého už neľúbime. Toto je 5 najčastejších dôvodov, prečo k tomu dochádza.

Bojíme sa samoty

Bola si vo vzťahu, ktorý trval možno aj niekoľko rokov a už si si na to jednoducho zvykla. Nevieš si predstaviť, že by si teraz mala ostať sama a desíš sa toho, že by si mala začať znova randiť. Ver mi, že chvíľu ti prospeje, keď ostaneš single a nemusíš sa báť, zvykneš si na to a možno sa ti to aj zapáči.

Nevieme ako odísť

Po rokoch ste si už na seba tak zvykli, že jednoducho nevieš, ako odísť. Kam pôjdeš bývať? Čo bude s vecami, ktoré ste si spoločne nakúpili? Komu ostane pes alebo mačka, ktorých ste spoločne vychovávali? Naskytá sa veľa otázok a áno, odpovede na niektoré sa hľadajú trochu ťažšie, no všetko sa dá vyriešiť.

Dúfame, že sa to upraví

Ale veď to nie je až také zlé. On sa zlepší. To je len chvíľkové obdobie. Aj ty si sa snažila samu seba takýmto spôsobom neraz oklamať? Ak nie si šťastná a už ho neľúbiš, tak to zlé je. Zlepšiť by sa to mohlo len v prípade, že by ste sa o tom spoločne porozprávali a obaja sa snažili napraviť všetky chyby. Ak ti to za to stojí, skús to. Ak si myslíš, že to nemá cenu, tak nečakaj dlhšie.

Financie

Zarába viac ako ty a už si si nejak zvykla na ten štandard, ktorý si s ním mala? Bojíš sa, čo by si robila bez jeho finančnej podpory? Našla by si si vôbec lepšiu prácu, kde by si viac zarobila? Peniaze bývajú často dôvodom, prečo ostávame v nefunkčnom vzťahu. Musíš sa ale naučiť byť silnou a nezávislou ženou, ktorá sa o seba dokáže postarať aj sama.

Deti

Možno to ešte nie je tvoj prípad, ale áno, deti bývajú veľmi často dôvodom. Veď predsa nechceš, aby vyrastali bez jedného rodiča, chceš, aby mali kompletnú rodinu, v akej si vyrástla aj ty sama. Ak ale nie si šťastná, tie deti to vycítia a je to pre nich možno ešte horšie, než by ste sa naozaj rozišli.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating