Prečo práve Holandsko?
Holandsko je krajina plná zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu.  Inak nazývaná aj ako krajina tulipánov alebo krajina veterných mlynov. Hlavným a jedným z najatraktívnejších miest je Amsterdam, ktorý patrí k turisticky najpríťažlivejším mestám sveta.

História
V 16. Storočí boli Holanďania známi obchodníctvom so zlatom a korením. Založili ríšu, ktorá sa rozpínala od juhovýchodu Ázie po karibskú oblasť. Už v tomto období patrilo medzi kultúrne a obchodné centrum Európy. Dnes patrí k turistickým krajinám s každoročne vyššou návštevnosťou.

unsplash.com

AMSTERDAM
Je hlavným mestom Holandska. Láka tisíce turistov denne. Najmladší turisti ho navštevujú za účelom zábavy a relaxu, no starší ocenia skôr architektúru alebo nezabudnuteľnú atmosféru. Amsterdam bol pôvodne rybárska dedinka, ktorá sa časom vybudovala za jedno z najpríťažlivejších miest. Nachádza sa v ňom viac kanálov ako v Benátkach. Má veľmi zaujímavú a nenapodobyteľnú architektúru v podobe úzkych a dlhých domčekov, ktoré sa spájajú s históriou, kedy sa ľuďom oplatilo stavať dom skôr do výšky ako do šírky. Najznámejším miestom v Amsterdame je slávna ulička „Red Light Discrict“, ktorá sa pokladá za najbezpečnejšie miesto v celého mesta. Ten, kto o tom ešte nepočul, Holaňdania sa hrdia svojou kávičkárskou kultúrou. V Amsterdame nájde každý  to svoje. Turistickým lákadlom sú rôzne pamiatky. Jednými z nich sú napríklad Concertgebouw, múzeum Quarter, či známy dom Anny Frankovej. Toto mesto rozhodne stojí za zváženie vycestovať do tejto krásnej krajiny.

Ďalším známym mestom je ROTTERDAM.
Pri návšteve tohto mesta by som sa nevedela rozhodnúť, ktoré miesto navštívim ako prvé, pretože v Rotterdam rovnako ako Amsterdam má čo ponúknuť. Nachádza sa v ňom niekoľko múzeii, takže milovníci histórie si tu určite prídu na svoje, odporúčam Wereldmuseum alebo Museum Boijmans Van Beuningen.  Mesto má veľkolepú a modernú architektúru, ktorú pri prechádzke nemožno prehliadnuť. Jedným zo skvostov je napríklad Erasmus Bridge alebo Willhelminapier. Markthal Rotterdam, je jednou z najnavštevovanejších reštaurácií, takže po dlhej prechádzke mestom si tu každý maškrtník príde na svoje.  Pokiaľ sa medzi vami nájdu milovníci zvierat, Rotterdam Zoo je tým správnym miestom, ktoré tiež odporúčam navštíviť.

Pokiaľ som ťa stále nepresvedčila o tom, aby si navštívila túto nádhernú krajinu, ponúknem ti pár letných „peciek“, ktoré sa toto leto uskutočnia v Holandsku.

FREE FESTIVAL  1.7.2017
Známy holandský elektro festival, ktorý sa koná každoročne na začiatku júla.  Na pódiách vystúpia tento rok Dr. Rude, Dyprax, Mc Syco, Mad Dog, Vince, Warface a mnoho ďalších. Pokiaľ máš rada párty, rozhodne ti odporúčam navštíviť Amsterdam na začiatku leta a okrem mesta a kopec krás, ktoré ponúka výlet môžeš zakončiť takouto skvelou akciou.

pexels.com

PARK BEATS 2.Júla 2017
Stále nie si presvedčená o tom, že sa oplatí navštíviť Holandsko? Tak sa pokúsim presvedčiť ťa ďalším skvelým festivalom Park Beats, ktorý sa uskutoční v mestečku Lejpark. Je to veľký festival plný skvelej hudby, zábavy, letnej atmosféry a môže obohatiť tvoju návštevu o ďalšie skvelé zážitky. Roztancovať ťa tu môžu napríklad Ravitez, Kris Kross Amsterdam, Pep & Rash či Lucas & Steve.

MYSTERYLAND 2017
Na koniec si predstavíme Mysteryland, ktorý je jedným z najväčších letných festivalov. Tento rok sa festival uskutoční 26-27. augusta vo Floriade, časti Amsterdamu. Line-up tohto festivalu je veľmi dlhý, snáď ťa naň prehovorím menami ako Armin Van Buuren, Alesso, Oliver Heldens, Showtek, Sigma a mnoho, mnoho ďalších skvelých dj- ov. Na festivale nájdeš kopec tanečnej hudby, cez house až po techno. Takže núdzu o zábavu tu rozhodne nehľadaj.

pexels.com

Neváhaj a pridaj si túto krajinu na zoznam miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Pevne verím v to, že to neoľutuješ, pretože  ponúka je naozaj široká.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.