Pexels/Karolina Grabowska

Prečo by si si nemohla chudnutie trochu spríjemniť, keď je taká možnosť? Fitness hodinky, smart hodinky alebo fitness náramok, akokoľvek toto zariadenie nazveš, dokáže ti poskytnúť množstvo výhod. Samozrejme, že náramok nemá toľko funkcií ako hodinky, ale na začiatok ti určite bude stačiť aj ten.

Najlepšie výsledky a výhody dostaneš vtedy, ak budeš náramok nosiť pravidelne každý deň, ideálne aj počas noci. Veľmi ľahko si ho spáruješ so svojím smartfónom a v aplikácii následne nájdeš všetky dôležité informácie o tom, čo si robila.

Ak si zatiaľ inteligentné hodinky nenosila, možno ťa týchto 5 dôvodov presvedčí o tom, že by si s tým mala začať.

zdroj: Unsplash/Alora Griffiths

Prehľad o spálených kalóriách

Určite veľmi dobre vieš, že pri chudnutí je najdôležitejší kalorický deficit. Hodinky ti budú rátať spálené kalórie pri jednotlivých činnostiach, ktoré vykonávaš, vďaka čomu budeš mať lepší prehľad o tom, koľko si zo seba vydala. Ak si popri tom rátaš aj to, koľko prijmeš, neexistuje, že sa ti takto nepodarí zhodiť nejaké tie kilá.

Alebo keď budeš vidieť, že si spálila viac ako si chcela, môžeš si bez výčitiek dopriať aj nejakú sladkú odmenu.

Denná motivácia

Ak aj necvičíš pravidelne, mala by si chodievať aspoň na prechádzky. Každý pohyb sa počíta a chôdza býva niekedy dosť podceňovaná. V hodinkách si môžeš nastaviť denný počet krokov, ktoré by si chcela dosiahnuť a budeš mať motiváciu, aby si ich naplnila.

Je na tebe, či zvolíš 7-tisíc alebo 10-tisíc, no môžeš si dať aj viac. Veľmi nízke číslo si nedávaj, lebo to by nemuselo mať také účinky, ako by si si možno predstavovala. Keď ti zavibruje oznámenie o naplnení denného cieľa, určite sa budeš cítiť dobre.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Viac z kategórieFitness