Určite si už počula vetu, že na to, aby sme cestovali za spoznávaním nových miest nemusíme ísť tak ďaleko. Praha je nádherné hlavné mesto Českej republiky, nepochybujem, že toto už o nej vieš. Ak ste ju ešte nenavštívili, tak je najvyšší čas. Ak sa tam chystáš, tak ti odporučím tie najkrajšie a najlepšie miesta, ktoré určite musíš vidieť, keď sa rozhodneš ju navštíviť. 

Pri prechádzke po centre tohto nádherného mesta uvidíš neskutočne veľa nádhernej, historickej architektúry. V nasledujúcich riadkoch nájdeš niekoľko tipov na to, čo musíš počas prechádzky mestom vidieť a kde uspokojíš svoje bruško.

Pražský hrad

Pražský hrad je najvýznamnejšou stavebnou pamiatkou celej Prahy. Okrem toho, že je najznámejšou dominantou, sa hrad spája aj s množstvom mýtov a legiend. Pri šlapaní na nádvorie hradu sa môžeš kochať krásnym výhľadom na mesto alebo sa posilniť pohárom vína z domácej odrody. Na obrovskom nádvorí hradu ťa opantá vôňa dobrého jedla, historické postavy hradu či historická hudba.

zdroj: pixabay.com

Karlov most

Patrí k najstarším stojacím mostom a taktiež patrí k druhým najstarším mostom Českej republiky. Most je dlhý 516 metrov a tvorí ho 16 oblúkov. Je ohraničený tromi vežami. Staromestská mostná veža sa pokladá za jednu z najúžasnejších svetských gotických stavieb. Je to jedno z naj-navštevovanejších miest Prahy, denne po ňom prejdu tisícky zvedavých turistov. Pri prechádzke po moste zažiješ nádherný pohľad na breh rieky Vltava, uvidíš talentovaných maliarov a zakúpiť si tu môžeš aj pekné suveníry.

zdroj: pixabay.com

Strelecký ostrov

Strelecký ostrov sa nachádza pri rieke Vltava, kúsok od Karlovho mosta. A poslúži ti ako super miesto na oddych po prechádzke mestom. Môžeš ho využiť na piknik s kamoškou, pri ktorom uvidíš veľkú časť Prahy aj keď budeš sedieť na deke.

 

Pražský Orloj

Staromestský Orloj alebo inak nazývaný Pražský Orloj, stojí na starom námestí už od roku 1410. Je to najlepšie zachovaný stredoveký orloj vôbec. Patrí k najznámejším a veľmi populárnym zastávkam turistov.

zdroj: pixabay.com

Good Food, Hot dog, Sweet point

Medzi moje najobľúbenejšie zastávky na uspokojenie žáludka sú tieto tri miesta. Samozrejme, mesto ti toho ponúka omnoho viac. V Good Food robia tie najlepšie trdelníky so zmrzlinou aké som kedy jedla, takže ti odporúčam túto sladkú kalorickú bombu vyskúšať tiež. Medzi moje ďalšie obľúbené zastávky Prahy patrí aj Hot dog, ktorý robia v meste ale tiež na železničných staniciach. Stánky ponúkajú obrovské hot dogy rôznych podôb za naozaj prijateľnú cenu. No a posledné miesto je Sweet point, ktorý nájdeš pri prechádzke na staromestské námestie. V tejto malinkej „reštike“ nájdeš sladké alebo slané wafle. A dajú ti naozaj poriadnu nádielku. 

O Prahe a jej nádherných miestach, ktoré by si mala navštíviť by som sa vedela rozpísať aj viac, no myslím, že jej najdôležitejšie body som spomenula vyššie. Spomenúť by som ale chcela aj stenu Johna Lenona, ktorá je tiež veľmi obľúbenou zastávkou. Alebo múzeum voskových figurín či lego múzeum. Tak čo? Presvedčila som ťa o ďalšom tripe, ktorý podnikneš ?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.