Pixabay/StockSnap

Dnešný deň 29. apríl je označovaný ako Medzinárodný deň tanca. Teraz je preto tá najvhodnejšia chvíľa, aby si sa dozvedela, prečo tanec zaradiť do svojho života. Tanec je jednoducho vášeň a keď s ním raz začneš a zamiluješ si ho, nebudeš môcť prestať. 

Nezáleží na tom, aký štýl alebo formu tanca si zvolíš. Ak sa hanbíš, môžeš tancovať sama tak, aby ťa nikto nevidel. Môžeš si zatancovať so svojím priateľom, ale taktiež môžeš vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a prihlásiť sa na kurz pod vedením skúsenej lektorky alebo lektora.

A prečo je ten tanec taký dôležitý a prospešný? Z týchto piatich jednoduchých dôvodov.

Náhrada za cvičenie

Každý pohyb sa počíta a ak ťa náhodou nebaví dvíhanie činiek vo fitku alebo behanie, možno nájdeš svoju záľubu práve v tancovaní. Niektoré tanečné štýly sú veľmi dynamické a za takú hodinu tanca dokážeš spáliť oveľa viac kalórií ako pri bežnej návšteve fitka.

Nikto nepovedal, že chudnutie a formovanie postavy musí byť nuda. Ak objavíš tanec, ktorý ťa baví, o niekoľko týždňov sa budeš môcť tešiť z vypracovaných bokov, zadku či nôh.

zdroj: Unsplash/Roxxie Blackham

Lepšia nálada a menej stresu

Tak, ako aj pri bežnom cvičení, aj počas tanca sa ti do tela budú vyplavovať endorfíny, ktoré ti zdvihnú náladu a budeš sa vďaka nim cítiť oveľa lepšie. Tým pádom budeš mať menšie problémy so stresom. Keď si k tancu vytvoríš návyk, každým dňom sa naň budeš tešiť viac a viac.

Lepšia pamäť a koordinácia pohybov

Ak si budeš chcieť zapamätať všetky potrebné kroky, potrápiš trošku aj svoju pamäť. Časom si ju vytrénuješ a zlepšíš. To isté platí aj o lepšej koordinácii svojich pohybov. Pravidelný tanec môže zlepšiť napríklad tvoju rovnováhu a aj koncentráciu.

Nadviazanie nových kontaktov

Ak sa rozhodneš navštevovať tanečný kurz, budeš tak mať ideálnu príležitosť na nadviazanie nových kontaktov a priateľstiev. Všetci budete začínať dá sa povedať od nuly a bude veľmi pekné sledovať váš progres. Ten budete môcť zdieľať aj vo svojom súkromí.

Zlepšenie vzťahu

Ak sa zase rozhodneš pre tanec vo dvojici so svojím partnerom, môže vás to dokonca zblížiť. Predovšetkým, ak si vyberieš romantické a intímnejšie štýly tanca. Možno práve tanec sa stane tou aktivitou, ktorá sa obidvom zapáči a budete ju spolu pravidelne vykonávať.

Viac z kategórieFitness