Ženy sú citlivé bytosti aj vtedy, keď sú silné a nezávislé (raz niekto povedal, že ženy budú protestovať proti chlapom na tribúne, ale najskôr im chlapi tú tribúnu musia postaviť 🙂 ). 

Niekedy sa však zbytočne ospravedlňujú za niečo, čo nie je ich vina alebo za niečo, za čo nemusia. Prinášam ti zoznam vecí, za ktoré by sa žena nikdy nemala ospravedlňovať. Nemala by sa za ne cítiť vinná. Preto je čas, zmeniť svoj postoj k sebe a k lepšiemu zajtrajšku. 

Za hovorenie „NIE“

Ženy sa cítia vinné za to, že hovoria „nie“, pretože je jednoduché povedať „áno“ bez ohľadu na to, aký bude výsledok. No za to, že povieš niekomu „nie“ by si sa naozaj nemala ospravedlňovať.

Za to, že nemáš make-up

Nosiť na sebe make-up každý deň je tlak, ktorý na nás vyvinula spoločnosť. Ak sa však necítiš na to, aby si nosila make-up alebo sa ti nechce maľovať, nerob to. A nikomu sa neospravedlňuj. Je to predsa tvoja tvár.

Za to, čo a kedy ješ

Život je ťažký, keď musíš brániť svoje jedlo pred rodinou a dokonca aj pred kamarátmi. Čo je na tom, že si dáš zmrzlinu? Čo je na tom, ak si dáš večeru neskôr ako o ôsmej večer? A čo je na tom, ak si  objednáš v reštaurácii  šalát? Nikto by sa nemal cítiť vinný za to, čo je a kedy to je.

Za to, že máš „mužské“ koníčky

Ako často si počula vety: „Zlatko, mala by sa viac obliekať ako dáma. Mala by si si nájsť iný koníček ako tento, ten je pre mužov.“ No nikto na svete by ti nemal kázať, čo máš nosiť a čo máš robiť.

Za to, že si trochu sebecká

Povedz mi, keby si si mala napísať zoznam najdôležitejších vecí v živote, objavila by si sa vôbec na ňom? Kedy si si naposledy našla čas len pre seba? Nemala by si sa ospravedlňovať za to, že si samú seba vážiť natoľko, že si trochu sebecká.

 

Zdroj: brightside.me

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.