Každá životná situácia sa nám deje z určitého dôvodu. Aj keď je rozchod jednou z tých, ktorým sa chceš radšej vyhnúť, takto to v živote nefunguje. Bolesť, smútok či sklamanie jedného dňa prejdú a ty sa budeš na svet pozerať inými očami. Až vtedy si uvedomíš niekoľko vecí, ktoré si dovtedy nechápala.

1. Ak miluje iba jeden, nebude to fungovať

Jednostranná láska nemá nikdy dlhé trvanie. Môžete sa pokúšať takýto vzťah živiť, no jedného dňa vás to dobehne. To, že ty niekoho miluješ celým srdcom, neznamená, že ti to daná osoba aj vráti. Aj také veci sa v láske stávajú. Nezdržuj tak zbytočne seba ani jeho od obojstrannej lásky.

2. Iba láska na vzťah nestačí

Aj keď sa dvaja ľudia neskutočne ľúbia, to nie je všetko, čo šťastný vzťah potrebuje. Ak v ňom chýba vzájomný rešpekt, dôvera či kompromisy, časom prídu nezhody. Preto sa občas musia rozísť aj tí, ktorí k sebe stále niečo cítia. Je to pre dobro oboch.

3. Aj to, čo bolí najviac, jedného dňa prejde

Čas hojí rany – toto nepochopíš, kým to sama nezažiješ. Aj keď sa ti môže zdať, že tvoj život viac nemá zmysel, jedného dňa sa otočíš a nad svojím smútkom sa iba pousmeješ. Vtedy budeš s vďakou pozerať do minulosti, ktorá ťa už niečo naučila a s radosťou do prítomnosti plnej možností.

4. Ľudia zo života odchádzajú

Niekedy by si si zrejme nevedela ani predstaviť, že niekto, kto ti je tak blízky, sa ti zrazu vzdiali. Z niekoho, kto tu bol pre teba každý deň, je niekto, koho iba pozdravíš na ulici. Ľudia k nám do života prichádzajú, aby nám niečo odovzdali (alebo my im), no nie všetci v ňom aj musia zotrvať. Musia ísť ďalej a ty tiež, svoje ste už pre seba urobili.

5. Zamilovaná žena nespozná debila

Áno, ružové okuliare na očiach nám vedia pekne zamotať myseľ. Keď sa zaľúbiš, nevidíš chyby, ktoré ti po čase môžu začať liezť na nervy. Nehrň sa preto príliš rýchlo do niečoho nového, spoznajte sa v dobrom aj v zlom, a potom uvidíš. Do ďalšieho vzťahu už pôjdeš obozretnejšia, však?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.