Warner Bros. (úprava redakcie EMEFKA)

Prečo nám Rowlingová nikdy nepovedala, ako presne vzniká horcrux?

Fanúšikovia Harryho Pottera veľmi radi špekulujú a komplexný čarodejnícky svet J. K. Rowlingovej im k tomu dáva skutočne kvantá priestoru. Knižná sága skončila už dávno, od filmovej premiéry poslednej časti je to už solídnych osem rokov… a potterheads si stále nedajú pokoj.

Vymýšľajú teórie od výmyslu sveta, alternatívne konce, rýpu sa v otázkach, ktoré ostali otvorené a prichádzajú s bizarnými odpoveďami. Niektoré z nich sú absurdné v naozaj absurdnom slova zmysle, iné sú absurdné, no majú hlavu aj pätu. A my sme si dnes na ukážku pripravili päticu z tej druhej kategórie.

1. Horcrux a kanibalizmus

Už je to viac ako osem rokov, čo sme sa s Potterom nadobro rozlúčili, no jedna záhada jeho magického sveta stále ostáva nerozlúsknutá. Ako vytvoriť horcrux. Horcrux je hmotnou podobou najtemnejšej formy mágie, predmet, do ktorého čarodejník vloží časť svojej duše, ktorým si zabezpečí nekonečný život, na vytvorenie ktorého treba najprv niekoho zabiť…

Tieto teoretické drísty pozná hádam každý, kto trojici odvážnych čarodejných študentov obetoval detstvo aj riadnu porciu dospelosti. Je však viac než očividné, že to nie je všetko. Ak by na vytvorenie horcruxu stačila vražda a temná magická formulka zo zakázanej časti školskej knižnice, potom by mal jeden taký každý druhý čarodej v Azkabane. A to očividne nemá.

Warner Bros.

Výroba horcruxu je stále opradená rúškom tajomstva a fakt, že sa Rowlingovej editor takmer povracal, keď sa s ním spisovateľka o svoju predstavu procesu podelila, celej situácii vôbec nepridáva. Niet divu, že fanúšikovia šalejú. Chcú vedieť, čo je také šialené, nechutné, strašidelné a absurdné, že ako editorovi, tak aj profesorovi Slughornovi a Hermione sa z toho stavajú vlasy dupkom?

Niektorí zvedavci sa prikláňajú k teórii kanibalizmu. Čarodejník musí skonzumovať mäso a krv svojej obete, aby mohol následne vytvoriť horcrux. Podstata kanibalizmu ako takého sa v histórii spájala s preberaním sily a zdravia od mŕtveho, takže po tejto stránke to dáva absolútny zmysel. Plus, je to nanajvýš poburujúce a je viac než jasné, prečo sa tento detail nespomína nikde. Nikde.

Warner Bros.

2. Ron je Dumbledor

Ďalšia fanúšikovská teória si zobrala na paškál Rona Weasleyho a Dumbledora. Podľa nej má byť obľúbený ryšavec a riaditeľ Rokfortskej strednej školy čarodejníckej jedna tá istá osoba, ktorej sa šikovne darí cestovať v čase. Svoj prvý život prežije Ron tak, ako nám to ukázali vo filme.

Nastúpi do školy čarov a kúziel, spriatelí sa s Harrym a Hermionou, do ktorej sa vďaka prenikavému leviosa zaľúbi až po uši, a s ktorou si napokon povedia aj svoje áno pred oltárom (teda, aspoň myslíme, že to takto funguje aj v ich svete). Na staré kolená sa mu však zachce ešte akéhosi dobrodružstva, tak sa prenesie naspäť v čase a sprevádza Harryho tými jeho ako riaditeľ a mentor.

Warner Bros.

Dôkazov, že by to celé na teoretickej úrovni naozaj mohlo fungovať, je hneď niekoľko. Po prvé treba poznamenať, že predtým, ako od hlavy po päty ošedivel, mal aj Dumbledore ryšavé vlasy. Okrem tejto výraznej črty sa na seba vzhľadovo ponášajú vo viacerých aspektoch – obaja sú vysokí, štíhli a majú dlhé nosy.

Po druhé, Ron a Dumbledore sa len zriedkakedy stretávajú tvárou v tvár. Aj napriek tomu sa zdá, že Dumbledore vie o každom kroku, ktorý sa trojica rozhodne podniknúť, o všetkých tajomstvách a budúcich plánoch. Čerešničkou na torte je jazva nad kolenom v tvare londýnskeho metra, ktorú Dumbledore okrajovo spomína. A pamätáte, kto si vo Väzňovi z Azkabanu poranil koleno?

Warner Bros.

3. Pani Norrisová je skutočná pani Norrisová

Argus Filch je po natupírovanej mrche v ružovom kostýme hádam najmenej sympatickou postavou celej čarodejníckej ságy. Mnohým fanúšikom bol tento vypĺznutý deduško ešte väčšmi proti srsti ako samotný Voldemort a úprimne, niet sa čomu diviť.

Filch bol jednou z postáv, pri ktorej sa charakter rovnomerne preklápal do vizuálu a jeho zjav bol teda nepríjemný po všetkých stránkach. Jediný, komu sa z jeho strany dostalo viac ako nevrlého pohľadu, bola jeho mačička, pani Norrisová. Bolo viac než zjavné, že svojej štvornohej chlpatej spoločníčke by zniesol aj modré z neba.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife