V živote každej ženy existujú momenty, ktoré ju ako osobnosť už navždy zmenia. Niektoré trvajú pár sekúnd, na iné čaká dlhé mesiace. Sú to životné lekcie a situácie, ktorým sa (skoro) ani jedna z nás nevyhne. Ak ich už máš za sebou, vieš, že po nich sa z teba stalo tvoje nové „JA“.

Prvá láska

Prvá láska bude vždy iba jedna. Teraz máme na mysli tú, ktorá ťa po večeroch trápila, pri ktorej si si prvýkrát uvedomila, čo to znamená milovať. A tiež si zistila aj to, že vnímanie lásky môže byť naozaj veľmi naivné. Napriek tomu, prvá láska bude spájaná vždy s milým pocitom nevinnosti a motýlikov v bruchu.

Všetky lásky, ktoré prídu po nej, sú už úplne iné. A s každou ďalšou budeš úplne iná aj ty.

Prvé zlomené srdce

Nič nebolí tak veľmi, ako zlomené srdce, ktoré dostalo ranu úplne prvýkrát. Nikdy predtým si túto bolesť necítila a nemáš ani tušenia, čo s tebou ďalej bude. Uvedomíš si, že vzťahy nie sú iba o tom peknom, a že nič netrvá večne. Ťažká lekcia, no veľmi dôležitá.

Od toho momentu bude z teba silnejšia žena, ktorá si začne tvoriť obraz o tom, ako by jej vzťahy mali naozaj vyzerať.

Zrada blízkej priateľky

Ďalšia ťažká lekcia, ktorá ťa dokáže zmeniť. Aj keď bolí, neznamená to, že nie je dôvod na to, prečo sa ti udiala. Všetko zlé je na niečo dobré. Každý pád je dôvodom na to, aby si vstala a šla ďalej ešte silnejšia.

Po zrade blízkej priateľky pochopíš význam slov dôvera a priateľstvo. Uvedomíš si, že nie všetci do tvojho života patria, aj keby si si to tak prijala. Začneš si dôkladnejšie vyberať okruh svojich blízkych a oveľa viac vážiť tých, ktorí za to stoja.

Narodenie dieťaťa

Životný zlom, ktorý ženu zmení tak, ako nič iné predtým. V momente, kedy porodí dieťa, sa z nej stane úplne nová osoba – matka, ktorá začne vnímať novým pohľadom úplne celý svet. Prekope všetky svoje zásady, hodnoty a bude sa snažiť žiť život, ktorý bude tým najlepším príkladom pre jej potomka.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.