Instagram/charlyjordan

Ľudské vlastnosti rozlišujeme na tie dobré a zlé. Lenže, to, čo je dobré pre jedného, nemusí byť aj pre druhého. A rovnako to je aj s niečím, čo môžeme všeobecne považovať za to „zlé“. Samozrejme, isté charakterové vlastnosti nemožno označiť za diskutabilné, pretože, ak je niekto napríklad agresívny, zrejme sa nenájde nikto, komu by sa páčilo byť jeho obeťou. Ktoré veci na ľuďoch ešte považuješ za odstrašujúce? 

Stavíme sa, že vysoké ego či prílišná sebeckosť by sa v odpovediach často našli. Niekto to považuje za vyššiu hranicu zdravého sebavedomia, iný zase za neempatické chovanie voči ľuďom okolo.

Nech už to vnímaš akokoľvek, pravdou je, že každá z nás by občas mala byť naozaj sebecká. Niekedy v tvojom živote totiž nastanú momenty, pri ktorých nie je pre teba nič lepšie, len pozerať na vlastné dobro a stáť si za svojim.

O ktoré momenty ide?

Keď ide o splnenie tvojho sna

Snáď na tomto svete neexistuje ani jedna žena, ktorá o niečom nesníva. Či už ide o maličkosti alebo veľké veci, materiálne alebo nemateriálne predstavy, ktoré by ťa urobili šťastnou a spokojnejšou. Ak máš vo svojej hlave aj ty niečo také, určite sa snažíš, aby si sa k tomu priblížila. Kým to už budeš mať na dosah, možno budeš musieť urobiť rozhodnutia, ktoré potrápia tvoje svedomie.

Niekedy sa stane, že na ceste za šťastím budeš musieť sklamať niekoho v tvojom okolí. Odmietnuť podať pomocnú ruku, aby si sa ňou potiahla vpred sama. Zrušiť plány, hovoriť pravdu, ktorá zabolí, tajiť svoje kroky, jednoducho, dať na prvé miesto seba a svoj cieľ, nie to, čo chcú ostatní. Bez štipky sebeckého zmýšľania sa ľuďom málokedy splnia ich sny.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife