Nepoznáme asi žiadnu ženu, ktorá by bola vždy spokojná so svojimi vlasmi. Každý typ vlasov si vyžaduje špecifickú starostlivosť. Ak máš jemné vlasy, mala by si si dať pozor, ako sa o ne staráš. Ak hľadáš aj nejaké triky na zväčšenie objemu, pozri si aj náš predchádzajúci článok. A teraz naspäť k téme. 

Pri jemných vlasoch sa môžeš najčastejšie stretnúť s tým problémom, že vyzerajú ako bez života a niekedy sa viac mastia. A pritom by sa tomu dalo jednoducho zabrániť. Ak si majiteľka takýchto vlasov, určite sa dopúšťaš aspoň jednej z týchto štyroch najčastejších chýb.

Chceš si nechať narásť príliš dlhé vlasy

Tiež túžiš po krásnych dlhých vlasoch, ktoré by ti siahali až po pás? Budeme ťa musieť asi sklamať, ale s jemnými vlasmi to veľmi možné nie je, jedine, ak by si chcela použiť príčesky. Čím dlhšie vlasy si necháš narásť, tým viac vynikne ich jemnosť a riedkosť. Radšej sa zameraj na kratšie účesy, ktoré sú pre jemné vlasy ako stvorené.

Umývaš si ich príliš často

Príliš časté umývanie vlasom veľmi neprospieva. Čím častejšie si ich budeš umývať, tým rýchlejšie sa ti môžu mastiť. Je to začarovaný kolotoč, z ktorého sa dá dostať len ťažko. Na začiatok ti môže pomôcť suchý šampón, ktorým zamaskuješ mastnotu.

Používaš veľa prípravkov na vlasy

Nepoužívaj príliš mnoho kondicionérov, masiek, olejčekov alebo iných kozmetických produktov. Zbytočne tak svoje vlasy zaťažuješ a budú pôsobiť ešte viac spľasnutým dojmom. A nezabudni si tiež vyberať výrobky určené konkrétne na tvoj typ vlasov.

Pri fénovaní nepoužívaš kefu

Akým spôsobom si fénuješ vlasy? Ak si ich prefúkaš len tak, nemôžeš sa čudovať, že vyzerajú ako bez života. Nauč sa radšej používať okrúhlu kefu, s ktorou dokážeš urobiť hotové zázraky. Vyčaruješ si s ňou objem, o akom sa ti ani nesnívalo.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.