Pexels/Tima Miroshnichenko

Nikto nie je dokonalý, nespráva sa perfektne a nemá ho každý rád. Je to úplne normálne. No občas si sama vlastným správaním môžeš spôsobiť, že sa ti iní budú cielene vyhýbať. Totiž, niektoré vlastnosti ostatní ľudia naozaj nedokážu prehrýzť, a niet sa čomu čudovať.

Ak robíš nasledujúce veci aj ty sama, mala by si sa nad sebou zamyslieť, inak ťa nebude mať nikto rád.

Tvoja osobnosť ako stredobod vesmíru

Mať zdravé sebavedomie, vedieť sa pochváliť, či byť si vedomá svojich predností, je skvelé. No ak má tvoje ego pocit, že nikto iný sa mu nevyrovná, ak si myslíš, že si najlepšia a najradšej vždy a všade rozprávaš iba ty (a hlavne, ako inak, o sebe), potom sa zrejme pohybuješ v skupine veľmi falošných ľudí.

Usmievajú sa a počúvajú ťa, no v skutočnosti ťa ohovárajú a nemajú radi. Prečo? Lebo nikdy sa všetko netočí iba okolo jedného. Najmä, ak chceš mať úprimné priateľstvá, musíš byť s danými ľuďmi na jednej úrovni. Skús dať občas priestor aj iným.

Príliš veľa sarkazmu

Sarkastické a ironické poznámky patria k určitému druhu humoru i obrany. No, ak ich používaš až príliš často, tvoje okolie nadobudne pocit, že nič neberieš vážne, všetko znevažuješ, a že sa ti nemôžu zdôveriť, pretože by si mala nemiestne poznámky.

Jasné, ak patríš k sarkastickým ľuďom, povieš si, že tebe ani priateľov netreba, no vieš, že v skutočnosti to tak nie je. Ak máš s tými svojimi rovnaký typ prejavu, je to skvelé, no sú chvíle, kedy by si sa mohla úprimne otvoriť a ukázať, že je s tebou aj vážna reč.

Neschopnosť robiť kompromisy

Tento bod zrejme súvisí s vyšším egom. Ak si príliš sebavedomá, potom je veľmi pravdepodobné, že k tvojim ďalším vlastnostiam patrí aj tvrdohlavosť. A s takými ľuďmi sa ťažko vychádza. Či v práci, doma alebo v partii kamarátov, môže sa stať, že sa ti budú ostatní zámerne vyhýbať.

Nikto nechce riešiť veci s človekom, s ktorým sa nedá dohodnúť a stojí si iba za svojím. Čo dáš, to sa ti vráti, pamätaj.

Neustále klebetenie

Pri svojich najlepších kamoškách si to môžeš dovoliť, no v určitých skupinách ľudí sa klebeteniu radšej vyhni. Ak si ťa ostatní zapamätajú ako tú, ktorá rada ohovára, nebudú s tebou chcieť nič mať. Bude to istota, že sa nepustíš aj do rečí, ktoré by ich mohli poškodiť.

Zároveň tak môžeš vyvolať rôzne hádky a rozbroje medzi ľuďmi, ktorí by inak nemali žiaden konflikt. Vtedy ostaneš sama a nenávidená.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife