Vety od chlapa

Na mužskom správaní občas nerozumieme veľa veciam. Niet sa čomu čudovať, oni nám občas rovnako vôbec nerozumejú, pretože v niektorých situáciách sa správame a premýšľame naozaj úplne inak. Avšak tieto 4 vety od chlapov ženy dokážu vytočiť asi najviac zo všetkého a je veľmi ťažké vysvetliť svojej polovičke, čo konkrétne ti na tom vadí.

Počula si už nejakú z týchto viet od svojho partnera?

Mne to je jedno 

Toto je naša „obľúbená“ mužská odpoveď na úplne všetky naše otázky, počnúc „čo chceš dnes na večeru?“ až po „na koľko dní pôjdeme na dovolenku?“ Muži túto veto používajú strašne radi a považujú to za super jasnú a stručnú odpoveď na akúkoľvek otázku. Lenže pre nás to častokrát znie ako výhovorka alebo to, že sa nezaujímajú o veci  vo vzťahu.

Uvidíme 

Už 3 hodiny mu rozprávaš o tvojom novom nápade, vysvetľuješ každé „za“ a „proti“, snažíš sa nájsť kompromis, zaujíma ťa jeho názor a chceš prísť k nejakému spoločnému rozhodnutiu v tejto téme a on ti na to len, že … no uvidíme! Znie to, ako bodka v celom tomto rozhovore a už vôbec nemáš chuť sa s ním o ničom baviť. 

Väčšinou, keď chlap hovorí na niečo „uvidíme“, znamená to, že reálne chce povedať „nesúhlasím s tým, ale nechcem ti to povedať, lebo sa bojím.“

Hrobové ticho 

Nie je to síce veta, ale jedna z veci na mužskom správaní, ktoré nás takisto dokáže veľmi vytočiť. Už 5- krát sa ho pýtaš nejakú otázku či už z inej izby v byte alebo si dokonca v jednej izbe s ním, ale nepozeráš sa naňho a robíš svoje veci.

Odpoveď však neprichádza a až vtedy, keď sa na 6-ty krát spýtaš, že či ťa vôbec počuje, tak buď ta poprosí zopakovať otázku, pretože ju predtým nepočul alebo ti povie „veď ja premýšľam!“

Ak sa ti to páči, tak si to kúp/obleč 

Z jednej strany sa ti môže zdať, že je to úplne normálna veta, však ti dáva na výber a nehovorí ti, čo máš robiť. No z jednej strany áno. Ale väčšinou sa obraciame na svojho priateľa s otázkou, či si máme kúpiť alebo obliecť si nejakú konkrétnu vec, pretože sa nevieme samé rozhodnúť v čom vyzeráme lepšie a dúfame v to, že naša milovaná polovička nám poradí. Alebo jednoducho chceme dostať kompliment, že ako nám to sluší a aké sme krásne.

Ale táto veta ani zďaleka nie je tá odpoveď, ktorú chceme počuť. Pretože prichádzame za radou alebo za láskou. Muži túto vetu používajú vtedy, keď chcú vyjadriť svoj nesúhlas a nechcú sa rozhodovať medzi dvoma možnosťami. A tak nám povedia toto, pretože si myslia, že nás to neurazí. Ach, kiežby to vedeli.

Aj ak by sme chceli, aby náš muž dokázal čítať naše myšlienky, to sa, bohužiaľ, nedá. Dokážu teda vôbec pochopiť naše vnútro? 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating