Každá z nás si už určite prešla tým, kedy nás už omrzelo to strašné porozchodové obdobie, vytiahli sme svoje hlavy z piesku, utreli slzy z tváre a konečne hrdo začali nosiť šaty. Práve vtedy prichádza druhá vlna s názvom: Teraz určite nájdem toho pravého!  Bulšit!  Už aj naše staré matere vedeli, že pri láske neplatí staré  a dobré: kto hľadá  nájde. Vo vzťahoch a pravej láske to platí presne naopak. Kto hľadá, zaručene nič nenájde.

5cc70b0b8201e078d5d1209ac1b65bed „foto: Pinterest“

Milé slečny, dámy a žienky, zamerajme sa radšej samé na seba a so vztýčenou hlavou si konečne vo chvíľach samoty a single života užívajme to, čo nám to ponúka.  Čas na seba a na veci, na ktoré vo vzťahoch zaručene nie je čas. Doprajme si to, na čo inokedy pozeráme len na nete. Potešme naše srdcia a duše, dajme im to, po čom pištia, veď v kútiku duše každá z nás dobre vie, čo má rada. Nie, myšlienky na chlapa okamžite vyžeňte z hlavy preč.

Mermaid-hair-with-Floral-Crown-2015-summer „foto: Pinterest“

Trávme viac času s priateľmi a rodinou.  Vraví sa, že najcennejšie na svete nie sú peniaze, ale čas. Ten, ktorý venujeme naším najbližším a ľuďom, ktorí pri nás v našich životoch stáli najviac. Mamina, otec, brat či sestra. Najlepší kamaráti, kolegovia, spolužiaci. Ľudkovia, ktorí pri nás stáli v dobrom aj zlom, ktorí nás držali za ruku, keď nám bolo najťažšie, ľudia, pri ktorých sa cítime sami sebou a nič viac k tomu netreba. Nikdy nie je neskoro prežiť všetko krásne zas, znova a spolu. Veď kde by sme bez nich teraz boli?

Cestujme! Baby, cestujme. Či je to naše hlavné mesto, v ktorom si ešte nebola alebo Londýn, Dubaj, New York, je to jedno. Nejde o to kde, ale ako, s kým a čo tam nové môžeš vidieť a zažiť. Majme naše oči stále otvorené, srdcia plné a duše pokojné a šťastné.  Každé nové miesto v nás zanechá krásny pocit a spraví z nás o kúsok iného človeka. Objavujme nové miesta, ochutnávajme jedlá, spoznávajme  ľudí a v neposlednom rade si užívajme krásy toho, že svet je taký rozmanitý a nádherne krásny. Určite neoľutujeme!

travel „foto: Pinterest“

Venujte sa sebe. Už ako dieťa som mala umelecké cítenie, ktoré som akosi potláčala. Konečne, keď som našla čas na seba aj popri všetkej tej práci, som začala maľovať a prezradím vám, že to bolo to najlepšie čo ma za posledné roky postretlo. Keď sa ti pod štetcom tvorí niečo, o čom si niekedy mohla len snívať a pomaly máš obrazov toľko, že by si mohla robiť malú súkromnú výstavu, tešíš sa zo seba ako nikdy. Ozajstná detská radosť sa vrátila a s ňou aj iskričky v očiach. Či chcete začať cvičiť, behať, niečo tvoriť, hurá do toho. Nikdy nie je neskoro a naše srdcia predsa vedia, čo by najradšej na svete robili.

Vzdelávajme sa! Zapamätajme si, že stagnovanie nie je cesta. Okej, aj keď už sme po stredných, vysokých a neviem ešte akých školách, stále je na svete toho toľko, čo sa môžeme priučiť, dozvedieť, objaviť. Všeobecný prehľad, ďalší jazyk a zaujímavé skills nám otvárajú ďalšie a ďalšie dvere a možnosti na život.

Ak budeme stále samé sebou a budeme robiť to, čo nás baví, princ na bielom koni príde aj sám. Sme to, čo aj vyžarujeme a v kruhu takých ľudí, aké samé sme. Bodka. Končím. Prepínam. Nezadaným prajem krásny single život a zadaným veľa lásky.

 foto: tumblr

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife