„Dám ťa dokopy s mojím kamarátom, bratom, kolegom, spolužiakom …“

Áno, občas si vážim starostlivosť iných o môj milostný život, no po čase mi to začne liezť na nervy. Rande naslepo je podľa mňa neuveriteľná hlúposť a spoznať sa s chlapom, ktorého mi dohodíš na párty rozhodne nechcem. Netúžim niekoho zraniť len preto, lebo si sa rozhodla, že on je pre mňa ten pravý, aj keď ja si to rozhodne nemyslím.

„Asi sa dostatočne nesnažíš“

Niektorí ľudia si myslia, že nájsť si toho pravého je jednoduché, ako naučiť sa po anglicky alebo sa mi chlap len tak pritrafí do cesty za všetko moje úsilie. Pokiaľ som však emotívna bytosť, také ľahké to nie je. Vyskúšala som už všetky možné známe zoznamovacie appky, no nikto nezodpovedá mojím predstavám. Toto sa snažím vysvetľovať všetkým tým ľuďom, ktorí sa mi snažia „poradiť“, no márne.

zdroj: unsplash.com

„Ako je možné, že tak krásne/múdre/dobré dievča je samo?“

Toľko komplimentov dostávam, až mi už po čase začnú liezť na nervy. Ak som single, neznamená to hneď, že so mnou niečo nie je v poriadku. Len na svete je veľmi málo chlapov, ktorí by spĺňali moje požiadavky. To, že som krásna, múdra alebo dobrá ešte nemusí znamenať, že som ako stvorená na vzťah. Áno, dávate mi samé komplimenty, no po čase sa už nedajú počúvať.

zdroj: unsplash.com

„Neboj sa, niekoho si čoskoro nájdeš.“

Je pravda, že občas mi samota vadí. Ľudia, ktorí mi ju neustále vyhadzujú na oči, si neuvedomujú, ako mi to neskutočne lezie na nervy. Je mi jasné, že mnohí títo ľudia si stanovili mnoho životných cieľov a medzi prvými bola láska. No u mňa to tak nie je. Dôležitejšia je pre mňa kariéra, rodina, zdravie či šťastie. Mať prácu, ktorá ma baví, venovať sa koníčkom, ktoré ma napĺňajú.

Je pravda, že niekedy som smutná kvôli tomu, že som sama. No vzápätí si uvedomím, že samota nie je až taká zlá. Viem, že tým ľuďom, ktorí mi tieto veci hovoria, na mne záleží. Preto všetkým odkazujem, aby sa starali o vlastné šťastie. Pretože aj keď sa to možno nezná, ja som šťastná. Aj keď som single.

Zdroj: popsugar.co.uk

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.