1. Seba samú

Kto je viac dôležitejší než ty? Neviem o nikom. Chápem, že popri množstve povinností, ktoré musíš stihnúť na seba zabúdaš, ale nerob to. Už viac nie, prosím. Vyhraď si aspoň raz do týždňa (do dňa) hodinku a venuj sa len sebe. Sprav si relaxačný kúpeľ, choď tancovať, kresli, píš, vybehni na prechádzku, nechaj sa rozmaznávať, oddýchni si pri filme, zober kamarátku do divadla, raz za čas choď na manikúru, prihlás sa na jazykovú školu. Rob to, čo ťa baví a napĺňa. Buď šťastná.

unsplash.com

2. Rodinu 

Nebude tu vždy. Je to krutá pravda, ale je to tak. Takže aj im venuj svoju pozornosť a nezanedbávaj ich. Zober sa a choď pozrieť maminu do vedľajšieho mesta, napeč koláč sestre na narodeniny (no a čo, že to bude nepečená torta, všetko sa ráta 😀 ). Váž si ich, oni sa o teba starali keď si bola malá, teraz je rad na tebe.

unsplash.com

3. Svojho priateľa 

Zahrň ho láskou každý deň. On je tvoja spriaznená duša, rozumiete si, milujete sa, máte spoločné veci. Využi to (v dobrom, samozrejme). Zober ho na piknik, pri každej príležitosti mu povedz ako si ho ceníš a vážiš. Urob mu raňajky do postele, spontánne ho pobozkaj na líce, usmievaj sa a otvor mu celé tvoje srdce.

unsplash.com

4. Kamarátov 

Sú tu aj keby čo bolo. Sú tu, keď si smutná, keď si veselá. Poznajú ťa v každom ročnom období, v každej tvojej nálade. Keď máš svoje dni, nosia ti čokoládky. Sú tu pri tebe, keď spravíš štátnice, oslavujú s tebou a prežívajú všetky emócie. Sú tu, keď ti zomrie blízky človek, držia ťa nad vodou. Smejú sa s tebou, objímajú sa s tebou. Poznajú tvoje pravé ja, tvoju bláznivú stránku. Povedia ti vždy všetko na rovinu a úprimne. Ja viem, občas sú sarkastickí a drzí, no dávajú ti tak najavo, že ťa milujú.

Nezanedbávaj ich. Títo ľudia sú tí praví ľudia. 

Viem to. 

Vieš to aj ty. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.