Aj teba trápi ráno otázka, čo si na seba oblečieš, pretože máš pocit, že doma nič nemáš? Aj napriek tomu, že tvoj šatník je tak plný, že nové kúsky tam ani nezmestíš a strácaš pomaly prehľad o tom, aké oblečenie vôbec máš.

Dnešná spoločnosť je v tomto nekompromisná a na oblečenie utrácame oveľa viac peňazí, než by sme mali. Kupujeme si stále nové kúsky, ktoré nám udávajú trendy a pritom by sme si bohato vystačili s tým, čo máme.

Určite máš vo svojej skrini aj ty veci, ktoré nechceš alebo nepotrebuješ. Vieš, čo by si s nimi mohla urobiť? Na výber máš hneď niekoľko možností.

V prvom rade si vytrieď skriňu

Ešte predtým, než sa rozhodneš, čo s vecami urobíš, musíš si vytriediť skriňu. Vyber oblečenie, ktoré z nejakého dôvodu nechceš. Možno ti je malé, veľké alebo nejako poškodené. Pri triedení buď k sebe stopercentne úprimná a zbav sa všetkého, čo si nemala na sebe niekoľko mesiacov a vieš, že by si si to ani nemala s čím obliecť.

Takéto oblečenie potom daj na jednu kopu a rozhodni sa, čo s ním ďalej.

Predaj oblečenie cez bazár

Určite nájdeš aj kúsky, ktoré sú ešte s visačkou a kúpila si si ich len preto, že si si chcela urobiť radosť, lebo si mala zlý deň. Na figuríne vo výklade to vyzeralo oveľa lepšie než na tebe v skutočnosti. Prípadne oblečenie, ktoré si mala na sebe raz či dvakrát.

Pokojne to skús ponúknuť cez rôzne bazáre. Samozrejme, že cena nemôže byť rovnaká ako tá, za ktorú si to kúpila, pretože veci postupom času strácajú na svojej hodnote. Niečo sa ti možno podarí predať a aspoň sa ti nejaké peniaze vrátia späť.

Zorganizuj s kamoškami SWAP

Ak to nepotrebuješ robiť kvôli zisku a chcela by si, aby tie veci niekomu naozaj urobili radosť, zorganizujte s kamoškami SWAP, pri ktorom sa aj zabavíte. Dohodnite sa, že každá prinesie niekoľko kúskov a môžete si ich medzi sebou vymeniť. Môžete osloviť aj známych a urobiť to vo väčšom.

Takto ušetríš aj životné prostredie, pretože dáš druhú šancu niečomu, čo si ty nevyužila, no niekto iný môže. A je to výhodné aj ekonomicky, pretože nič neutratíš, no zároveň získaš nové a zaujímavé kúsky.

Daruj to ľuďom, ktorým sa to zíde

Ďalšou a najkrajšou možnosťou je tieto veci darovať. Možno máš kamošku, ktorej rodičia nemajú veľa peňazí nazvyš alebo poznáš niekoho, komu by tvoje oblečenie bolo dobré. Môžeš osloviť aj charitu, detské domovy alebo iné podobné inštitúcie, ktoré ocenia každú pomoc.

Vezmi si to tak, že nie všetko musíš robiť za účelom zisku. Ak chceš pomôcť niekomu, kto to potrebuje, namiesto predaja svojich nepotrebných vecí ich rovno niekomu môžeš podarovať. Budeš mať z toho výborný pocit.

Pre ktorú možnosť by si sa rozhodla?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.