Čas sama so sebou

Čas strávený sama so sebou je na nezaplatenie. Máš možnosť lepšie sa spoznať, presne zistiť, čo od života chceš a čo nechceš, uvoľniť sa a jednoducho byť sama sebou.

Prinášame ti 4 tipy, ako tento čas využiť zmysluplne a bez nudy.

Daj si dokopy financie

Takéto trávenie času nikdy nie je zbytočné, ale práve naopak. Zrátaj všetky svoje príjmy, pozri sa na čo ich míňaš a popremýšľaj nad tým, ako by si sa mohla naučiť s nimi lepšie zaobchádzať. Je dobré mať pod kontrolou svoje financie a konečne sa prestať čudovať, kam každý mesiac miznú tvoje peniaze.

Zahraj sa na dizajnérku

Čo ak by si trošku pozmenila interiér svojho bytu? Tráviš v ňom veľa času a keď pracuješ z domu, tak ešte viac. Oddychuješ tam a získavaš nové sily, aby si mohla ďalej zdolávať tento svet. To, ako vyzerá miesto, v ktorom bývaš a to, či odráža tvoje skutočné „ja“, má obrovský vplyv na tvoju energiu.

Ak bývaš v podnájme alebo na intráku a nemáš možnosť urobiť veľké zmeny, môžeš si ho aspoň viac zútulniť.

Športuj

Šport je jednou z najlepších dlhodobých investícií do seba. Takže ak nevieš, čo máš robiť osamote, hýb sa, nič tým nepokazíš, práve naopak. Nemusí to byť ťahanie činiek vo fitku, nech je to niečo, čo sa ti reálne páči a pýta si to tvoje telo.

Vytor si blog

Či už na Instagrame, na nejakom webe alebo v denníku. Zapisuj si všetky veci, ktoré sa dejú v tvojom živote, vo forme príbehu. Len si predstav, že máš možnosť napísať o sebe knihu, veď to je také skvelé.

Veľmi ti to pomôže aj v sebarozvoji, pretože vždy, keď sa budeš chcieť vzdať alebo si budeš myslieť, že si nič nedosiahla, tak sa môžeš vrátiť k starým poznámkam a až vtedy zbadáš, ako veľmi si sa posunula dopredu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife