Vynikajúci pomocník, ktorý zbaví pokožku odumretých kožných buniek a nečistôt, no navyše ju zanechá čistú, sviežu, hladkú a dokonca zabraňuje zarastaniu chĺpkov na nohách. Ak si ho ešte neskúsila, je najvyšší čas napraviť to. Tvoje telo si zaslúži aj tento typ starostlivosti. 

Je viac ako pravdepodobné, že v tvojej kúpeľni nechýbajú rôzne značky, ktoré si zvykneš kupovať, avšak existuje aj možnosť vyrobiť si taký peeling v pohodlí domova. Výhodou je, že na jeho prípravu máš väčšinu ingrediencií doma, budeš ho mať úplne čerstvý a relatívne zadarmo. Inšpiruj sa a dopraj svojmu telu to, čo naozaj potrebuje, obzvlášť teraz po sviatkoch.

Kávová klasika

Káva patrí medzi jednu z najobľúbenejších ingrediencií domácich peelingov. Dodá pokožke pružnosť a taktiež pomáha odstraňovať strie a celulitídu.

Potrebovať budeš zrnkovú kávu – 1/2 hrnčeka, trstinový cukor – 1/2 hrnčeka, olivový olej – 1 hrnček. Všetky ingrediencie poriadne premiešaj a peeling máš hotový. Nezabudni ho nanášať na umytú, čistú a vlhkú pokožku. Zameraj na najviac problematickú časť v oblasti stehien. Po aplikácii dopraj svojej pokožke hydratačný telový krém.

Návod, ako si doma pripraviť prírodný kávový, kokosovo-kávový či ružový peeling nájdeš aj v tomto videu.

Citrusový DIY peeling

Je ideálny pre namáhané časti tela s drsnou pokožkou – nohy, kolená, lakte a ruky. K jeho príprave budeš potrebovať olivový olej, vitamín C, med a cukor. Nezabudni svoje telo opäť umyť od nečistôt a až tak ho nanášať. Rozotieraj ho pomaly, krúživými pohybmi tak dlho, ako dlho budeš potrebovať.

Návod ako si pripraviť domáci zázrak s medom a citrónom DIY nájdeš v tomto videu.

Chia DIY peeling

Pripravíš si ho z kokosového oleja, ricínového oleja, pupalkového oleja, vitamínu E, vody, goji, kardamonu a chia semiačok. Oleje môžeš samozrejme použiť aj také, ktoré máš aktuálne doma.

Návod ako si pripraviť Chia DIY peeling v pohodlí domova nájdeš v tomto videu.

Mysli aj na pery

Pery sú taktiež jedným z miest, ktoré o tebe prezradia mnoho. Padá na ne množstvo pohľadov a to nielen tých mužských. Preto ti na záver odporúčame recept, ako si ho vyrobíš taktiež v pohodlí domova. Potrebovať budeš vazelínu, balzam na pery, avokádový alebo akákoľvek iný olej, kokosový olej, hnedý cukor a nádobku na jeho uskladnenie.

Presný návod nájdeš v tomto videu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.