Mladý pár sedí na skútri
Instagram/margusha____

Ako mať dobrý vzťah s citovo nedostupným mužom, ktorý má problém prejaviť svoje emócie? Ide o náročnú otázku, na ktorú neexistuje jednotná odpoveď. Každý chlap je úplne iný a správa sa odlišne, preto na neho môže platiť niečo iné.

Citovo nedostupný muž je taký, ktorý má problém hovoriť o tom, čo cíti, a čo sa odohráva v jeho vnútri. Na začiatku ťa možno od seba aj odháňal, lebo bol zmätený zo svojich pocitov. Ťažšie sa s ním vedú rozhovory, pretože ti nedovolí nahliadnuť do jeho vnútra, no aj napriek tomu s ním môžeš mať funkčné partnerstvo. Dôležité je mať trpezlivosť.

Máme pre teba aspoň 4 jednoduché, no užitočné tipy, ktoré by si mala vyskúšať. Pomôžu ti ľahšie zvládať takýto vzťah a zároveň ti pomôžu vybudovať si s ním lepšie a hlbšie spojenie.

Netlač na neho

Najdôležitejšia zo všetkého je trpezlivosť. Nemôžeš na neho tlačiť a žiadať od neho, aby zo dňa na deň zmenil to, čo je pre neho roky prirodzené. Dosiahla by si akurát to, že by sa uzavrel ešte viac do seba, kvôli čomu by to trvalo oveľa dlhšie.

Daj mu dostatok priestoru

Jedným z overených spôsobov, ako mať dobrý vzťah s mužom, je aj poskytnutie dostatočného priestoru. Nebuď s ním 24 hodín denne, je to pre neho nové a potrebuje si trochu aj vydýchnuť a byť sám so svojimi myšlienkami a (možno) zmiešanými pocitmi. Ak bude chcieť tráviť čas sám alebo so svojimi kamarátmi, dovoľ mu to a nerob hneď žiarlivostné scény.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating