Láska nepozná hranice, formu či podmienky.

Ak by tomuto všetci správne pochopili, vyhli by sme sa zlomenému srdcu či tým uplakaným večerom pri pohári zmrzliny. Vyhli by sme sa smutným romantickým filmom, pričom by sme samé rozmýšľali nad svojím vlastným stroskotaným vzťahom.

Množstvo vzťahov stroskotá na veľkej viazanosti partnerov či naopak obrovskej nezávislosti. Tieto veci skrývame za skutočnú lásku a po čase nás spravia žiarlivcov či závislákov na tom druhom. Vzťah si prechádza rôznymi fázami a už pri tej prvej môžeme tušiť, či náš vzťah má potenciál alebo nie.

Prílišné pripútanie sa k tomu druhému môže viesť až k majetníckosti a tá, bohužiaľ, nie je súčasťou lásky. Láska má predsa poskytnúť aj slobodu.

Bezpodmienečnú lásku by sme mali prijímať vo všetkých možných podobách. Ak nedokážeme niekoho akceptovať takého, aký je v skutočnosti, chceme ho zmeniť. Snažíme sa sami seba presvedčiť, že najlepšie vieme, čo je pre toho druhého dobré.

O tom však láska nie je. Takýto vzťah sa stáva toxickým vzťahom.

zdroj: instagram.com/couplegoals

Tu sú štyri dôvody, prečo by si mala svojho partnera milovať takého, aký je v skutočnosti.

Spomeň si na to, aké to bolo v prvých dňoch, keď ste sa stretli

Spomeň si na to, prečo si sa do svojho partnera zaľúbila. Pocítila si vtedy príval radosti, šťastia, slobody, nervozity a ďalšie desiatky neopísateľných pocitov. V tej chvíli si mala pocit, že všetko, čo robíš, je správne. Je dôležité, aby si si spomenula na to, aký si mala život bez svojej lásky a čo všetko sa odvtedy zmenilo k lepšiemu. Spomeň si na to, aký bol tento človek počas tých prvých dní pre teba výnimočný a maj to neustále na pamäti.

Láska je nekonečná a dokáže hory prenášať

Pokiaľ niekoho skutočne milujeme, nepoznáme žiadne hranice. Mali by sme ho milovať celým svojím srdcom až tak, že len pomyslenie na danú osobu nás urobí šťastnými. Ak sme niekomu skutočne oddaní, keď nie je pri nás, pociťujeme úzkosť. Akonáhle tušíme, kde sa daná osoba nachádza, nestačí nám to. Chceme totiž viac. Túžime ho chytiť za ruku, pobozkať či objať a byť neustále po jeho boku. Akonáhle prídeme na to, že láska je nekonečná a nedá sa vyjadriť slovami, snažíme sa ju uchopiť a už nikdy nepustiť.

zdroj: instagram.com/couplegoals

Bezpodmienečná láska akceptuje nedokonalosti

Bezpodmienečná láska si je vedomá toho, že nič nie je dokonalé, dokonca vie to, že nedokonalosť je v podstate dokonalosťou. Oddanosť sa v dnešnej dobe kritizuje, je vystavená posmeškom, a preto sa ju mnohí ľudia boja prejavovať svojim partnerom. Pokiaľ si robila rozhodnutia za svojho partnera alebo si sa ho dokonca snažila zmeniť či vylepšiť, nikdy si ho skutočne neľúbila. Bezpodmienečná láska totiž nikdy nedospeje k úplnému privlastneniu partnera. Dokáže milovať na tom druhom všetko, dokonca aj krivé zuby či výrazné jazvy na tvári. Miluje všetky nedokonalosti aj dokonalosti. Miluje partnerove vlasy, ktoré ráno vyzerajú ako po výbuchu, miluje vôňu raňajok, ktoré nám s láskou pripraví a miluje aj spôsob, akým sa partner vysporiada s problémami. Na takúto lásku neslobodno zabúdať. Vydrží celý život.

Bezpodmienečná láska dáva prednosť tomu druhému

Pamätaj na to, že pokiaľ miluješ svojho partnera bezpodmienečne, myslíš na neho viac ako na seba. Vždy je prednejší ako ty – najskôr pripravíš raňajky jemu, až potom sebe. Jeho potreby sú oveľa dôležitejšie ako tie tvoje. O tom je bezpodmienečná láska.

Zdroj: iheartintelligence.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.