Tieto seriály sú zamerané najmä na ženskú krásu, silu, odvahu a napokon i krehkosť. Napriek všetkému si myslím, že my ženy mužov potrebujeme.

Veď kto ti vymení žiarovku alebo otvorí zaváraninový kompót? Jasné, že sme silné a sebestačné, ale niekedy by sme sa mali prestať hanbiť za našu slabosť. Nemusíš byť dokonalá suprehrdinka a všetko zvládať sama. Si ňou už len preto, že si. Za deň stihneš milión vecí a vystriedaš nekonečno nálad. No a čo?

#Xena

Všetci milovníci gréckej mytológie si prídu na svoje. I keď to na oko vyzerá ako ženská obmena Herkula, nie je to celkom tak. Má kamarátku a spolubojovníčku Gabrielu. Spolu prekonávajú rôzne prekážky. Xena rozumie bylinkám a ovláda rôzne bojové techniky. Xena nie je klasická ochrankyňa dobra. V minulosti bola zlá a malicherná, ale potom sa zmenila. Dobrom sa snaží vyvážiť všetko zlé, čo spravila. Je to aj o akomsi vnútornom súboji, pretože svoje návyky len tak ľahko nezmeníte. Xena je hrdinka, princezná a bojovníčka. Rozhodne patrí medzi seriály, ktoré by si mala vidieť.

#Gilmore Girls

Ženy z rodu Gilmorovcov ti svojou úprimnosťou vyrazia dych. Lorelai je slobodná matka, ktorá mala dcérku veľmi skoro a často sú skôr kamarátky ako matka a dcéra. Rory je veľmi nadaná študentka, svoju mamu miluje a je veľmi dobrá dcéra. S rodičmi Lorelai majú veľmi komplikovaný vzťah. Kým sa otec ešte nechá prehovoriť, s mamou Lorelai neustále bojuje. Priateľ Luke je majiteľ miestneho bistra, kde sa postavy často stretávajú. Pri tomto seriáli sa zasmeješ, aj si poplačeš.

View this post on Instagram

18 years ago the best show ever came to be 💕

A post shared by Gilmore Girls (@gilmoregirls_) on

#Sex and the City

Kto by nechcel žiť v New Yorku? Príbeh štyroch najlepších kamarátok Carrie, Samanthy, Charlotte a Mirandy je univerzálom pre všetky. Každá z nás sa v niečom nájde. Riešia každodenné problémy ženy. Zlyhávajú, no vedia si svoj život poriadne užiť. Tento seriál ťa donúti zamyslieť sa nad tým, čo vlastne naozaj chceš. Pretože sa koniec-koncov všetci ženieme za láskou, nech sme akékoľvek. Nehovoriac o tom, že na svoje si príde každá nákupná maniačka.

#The Royals

Tento možno nie až tak známy seriál, som si zamilovala. Je to príbeh o britskej kráľovskej rodine. Kráľovná Helena sa snaží na verejnosti udržať dobré meno a reputáciu rodiny. Jej deti jej však v tom nijak zvlášť nepomáhajú. Sex, drogy, alkohol. Rôzne zákulisné ťahy veľmi ovplyvňujú celý dej. Najviac sa mi páči princezná Eleanor, ktorá je navonok drsná, ale súčasne je najviac kladná postava. V tomto seriáli vidíme, ako sa vďaka láske meníme k lepšiemu. A že nie je vždy všetko tak, ako sa zdá a ľudia sa menia. Škoda, že sa tento seriál nedočkal piatej série, pretože i keď muži vedia byť drsní, na ženy nemajú. Aj my vieme byť pekné mrchy.

View this post on Instagram

Jaspenor forever. ❤️ #TheRoyals

A post shared by The Royals (@theroyalstv) on

Dúfam, že sa vám výber mojich seriálov páčil. Ak ste ich ešte nevideli, je na čase to napraviť. Napriek tomu, že sú silno nostalgické, vyčaria ti úsmev na perách.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.