Pexels/Andrea Piacquadio

Cieľom cvičenia nie je vždy iba chudnutie. Niektoré ženy potrebujú nabrať svalovú hmotu, iné si zlepšiť kondičku či spevniť telo. A práve tomu spevňovaniu sa chceme v dnešnom článku povenovať. Vplyv na to, či sa ti to podarí, majú rôzne faktory.

Ak však budeš dodržiavať nasledujúce 4 veci, potom ti to pôjde jedna radosť!

Pravidelný pohyb

Pohyb je, samozrejme, absolútnym základom. Nejde o to, aby si cvičila každý deň, ale o to, aby šlo o pravidelné cvičenie, aspoň 2-3x týždenne. Musíš si nájsť istý režim a dodržiavať disciplinovane tréningy, čo sa potom rýchlejšie odrazí na výsledkoch.

Tie správne cviky

Keď už spomíname cvičenie, ak je tvojím cieľom najmä spevnenie, potom by si si mala k tomu vyberať aj vhodné workouty, ktoré sú presne na toto zamerané. V nasledujúcich videách nájdeš niekoľko inšpirácií.

Vyvážená strava

Tak ako to už pri zdravom životnom štýle býva, strava tvorí úplný základ formovania tvojho tela, preto, ak chceš mať vysnívanú postavu, musíš byť na seba prísna aj v tomto smere. Pomôžu ti s tým kalorické tabuľky, vďaka ktorým budeš presne vedieť, čo a v akom množstve počas dňa zjesť, aby si neprijímala kalórie navyše.

Vynechaj všetko škodlivé

Po výsledky si musíš ísť tvrdo, takže daj zbohom aj alkoholu, cigaretám či nadbytočnému cukru a soli. Všetko, čo ti škodí zvnútra, sa totiž odrazí aj na tvojom výzore.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness