Nám, ženám, sa klame veľa. A nehovorím o mužoch, hovorím o korporáciach a marketéroch, ktorí vedia, že predsa len sa snažíme o seba často starať viac, ako sa o seba starajú muži. Toto sú tie najhoršie klamstvá.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

1. Vďaka jóge budeme fit, silné a pekné

Jóga nám nepomôže zlepšiť svoje telo. Jóga nie je o nič efektívnejšia, ako prechádzka. V čom ti jóga skutočne pomôže je krásne držanie tela a úžasná flexibilita. Budeš sa cítiť lepšie? Áno. Budeš mať krajšie telo? Minimálne, ak vôbec.

unsplash.com

2. Odšťavovanie je zdravé

Nie je. Džúsy majú hrozne veľa kalórií, minimum vlákniny, minimum nutrientov a priberá sa z nich. Ovocie je nabité cukrom. Iste, v rozumnej miere je skvelé. No odšťavovaním do seba dostaneš toľko dávok ovocia, ktoré túto mieru dávno prekročili.

3. Potrebuješ detox

Detox je sprosté klamstvo. Tvoja pečeň a obličky už dávno urobili všetku prácu za teba. Pokiaľ nie si drogovo závislá, detox nepotrebuješ. A keď už, tak najlepším detoxom je paradoxne hladovanie, nie džúsiky a čajíky.

4. Vďaka behu budeš sexy

Beh v skutočnosti škodí tvojmu telu. Jediný dôvod, prečo behať je, že ťa…baví beh. Oveľa efektívnejšie metódy sú šprinty, zdvíhanie činiek, crossfit, kettlebelly či veslovací trenažér/veslovanie. Ak pochybuješ o mojich slovách, pozri sa, ako vyzerajú úspešní maratónci.

foto: Marija Mandic