Rozchod nie je práve príjemná situácia. Skôr tá, ktorá každého vo vzťahu najviac desí. A je jedno, na ktorej strane stojíš. Nemysli si, že ten, kto hovorí zbohom to má ľahké, a že ho to vôbec netrápi. Ak svoju lásku nehral, potom to tak nie je. Poďme sa ale pozrieť na 4 časté chyby, ktoré ľudia pri rozchode robia a zbytočne tak celú situáciu ešte viac zhoršujú.

Klamú o dôvode

Prvá chyba, ktorá je voči človeku, ktorý „kopačky“ dostáva, veľmi krutá a nespravodlivá. Nie je to fér, ak človek nevie, kde sa stala chyba a po rozchode ostane zmätený. Začne si veci vyčítať alebo zanevrie na ďalšie vzťahy, pretože nebude vedieť, či ešte môže niekomu dôverovať. Pravda je vždy najlepšia voľba.

Okrem toho, ak ten, ktorý rozchod iniciuje nedokáže povedať pravdu, svedčí to iba o jeho zbabelosti a nevyrovnanosti.

Nechajú sa uniesť hnevom

Nech sú dôvody na rozchod akékoľvek, vždy je lepšie strážiť si emócie, nech sa veci zbytočne nekomplikujú. Keď sa človek nechá uniesť hnevom, začnú sa hádky a vyrieknu sa slová, ktoré by sa inak nepovedali. Nakoniec z toho obaja odídu ako nahnevaní ľudia plní zloby, ktorí by inak možno ostali priateľmi.

Hádžu vinu na druhú stranu

Ak nejde o dôvod rozchodu typu nevera, potom hádzanie viny dookola seba robí taktiež iba zbytočné nervy navyše. Nikto nie je dokonalý a vo vzťahu sú vždy dvaja. Je nefér a zároveň sebecké tvrdiť, že za to môže iba ten druhý. Ak ste sa mali kedysi naozaj radi, prestaňte sa hrať na vinníkov a obete.

Vopred si to nepremyslia

Chyba, ktorá by tomu rozchodu častokrát predišla. Hnev a iné emócie dokážu občas smerovať k rozchodu bez toho, aby človek o tom vopred premýšľal. Je to azda to najhoršie, čo sa napr. pri partnerskej hádke môže stať a čo neskôr bude veľmi ľutovať. Je koniec sú slová, ktoré nevezme človek späť, preto treba radšej držať jazyk za zubami a vyrieknuť ich vtedy, keď je hlava chladná a má vo vzťahu jasno.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.