Každý rodič chce pre svoje dieťa to najlepšie. Kým ešte nebolo na svete, nedokázal si ani predstaviť, aká láska a zodpovednosť v ňom zahorí. Zrazu je tu veľký strach o to, či ako matka spravíš všetko správne, učíš sa od skúsených, hľadáš dobré rady na internete a pomedzi to sa snažíš riadiť aj svojím vnútorným hlasom. Niekedy však môžeš robiť veci, ktoré tvojim malým láskam škodia viac, než si dokážeš pripustiť.

Či už si to uvedomuješ alebo nie, nasledujúcich 5 vecí patrí medzi tie, ktoré sú pre tvoje (možno ešte len budúce) deti to najhoršie, čo im môžeš dať. Daj si na ne pozor.

Toxická domácnosť

Toto je asi jedna z vecí, ktoré sa ťažko prekonávajú. Môžeš byť akokoľvek dokonalý rodič, no ak dovolíš svojmu dieťaťu, aby vyrastalo v domácnosti, ktorá nie je vhodná pre jeho fyzické či psychické zdravie, potom môžu byť tvoje účely akokoľvek dobre myslené, aj tak to nebude mať význam.

Jedná sa o príklady ako časté sťahovanie kvôli nedostatku financií, alkohol v domácnosti, násilný otec, časté hádky rodičov, jednoducho všetko to, čo tvorí toxický domov, kde chýba pokoj a láska. Nie, nie je lepšie, ak bude tvoje dieťa vyrastať s oboma rodičmi aj napriek tomu, že si s mužom nerozumiete.

Znižovanie sebavedomia

Rodičia sú tí, ktorí od mala formujú ľudský charakter, správanie, ale aj sebavedomie. Ak ťa tí tvoji vždy podceňovali, nemôžeš čakať, že z teba vyrastie zdravo sebavedomý a silný človek. Preto sa vždy, keď budeš na svoje dieťa chcieť kričať za to, že nebolo v niečom dostatočne dobré, najprv zamysli.

Pokračovanie článku nájdeš na druhej strane.

1 2
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.