Pexels/Alena Darmel

Ak si tak veľmi zamilovaná, že si myslíš, že sa ti to nemôže stať, potom si pekne naivná. Ak sa ti počas života naozaj nikdy nestane, potom si vo svojej poslednej hodine budeš môcť povedať, že si mala šťastie v láske. Tá totiž k nám nie len prichádza, ale niekoľkokrát nás aj opustí. Pomaly či rýchlo, nečakane i očakávane, v pokoji, ale aj v obrovskom hneve. Od momentu, kedy je vzťahu jasný koniec, začína tvoja porozchodová fáza.

Či si to priznáš alebo nie, budeš ju mať aj vtedy, ak tvoj rozchod prebehol „hladko“ a si pripravená posunúť sa v pohode vpred. Vo svojom vnútri sa však budeš musieť zmieriť s istými vecami, aby sa tak naozaj aj stalo. Poďme sa ale pozrieť na to, čo zažije väčšina z nás, keď jej po spomienke na lásku ostane iba zlomené srdce a oči pre plač.

Plač je presne to, čo bude nasledovať po prvotnom šoku a je prvou fázou po rozchode. Slzy ti budú tiecť kvôli smútku, sklamaniu, ale aj zo strachu, čo s tebou bude ďalej. Niekedy ti príde len ľúto pekných spomienok, inokedy môžeš plakať, pretože z teba spadol obrovský balvan. Slzám sa však rozhodne neubrániš.

Keď už nebudeš mať silu plakať, nastáva druhá fáza. Čas, v ktorom sa ti bude zdať, že sa všetko okolo teba zastavilo a ty nebudeš mať chuť poriadne ani žiť. Bude to prechodné obdobie, v ktorom sa budeš hľadať a najradšej by si ho strávila celý len v posteli s čokoládou v ruke sledujúc televíziu bez toho, aby si vôbec vnímala, čo dávajú. Nebudeš cítiť nič, len prázdno a bude sa ti zdať, že si sa zasekla. Avšak, potrebuješ to len predýchať.

V tretej fáze nastáva čas na hlboké myšlienky a otázky, ktoré ostali nezodpovedané. Už ťa nemiloval? Nie si dosť dobrá? Prečo ste to nevedeli zachrániť? Prečo sa nesnažil on? Môžu sa vaše cesty ešte spojiť? A bolo to dobré rozhodnutie? Možno začneš pochybovať, možno sa podceňovať a možno mu začneš zúfalo písať, aby ste si to premysleli. S tým odporúčame ešte počkať. Odskúšané na mnohých ženách, ver nám.

Ani sa nenazdáš a zrazu si uvedomíš, že si si zvykla byť bez neho. Že už neplačeš celé noci a prestalo ťa trápiť všetko to okolo slova „prečo“. Posunula si sa do štvrtej fázy, ktorá je začiatkom tvojej novej kapitoly. Už máš silu ísť s kamoškami von, viac sa smeješ, dávaš si veci dokopy, začínaš sa venovať aktivitám, ktoré ťa bavia. Len nedávno si si myslela, že tvoj život nebude mať zmysel a teraz sa nad tým len pousmeješ.

Aké zvláštne, že sa všetky zlomené srdcia dajú časom naozaj liečiť, však? 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating