Nadčasové knihy
Instagram/karin_de_lovin_atsy, Instagram/sima_s.m_

Chcela by si si niečo prečítať, no nevieš čo? Knižnice a kníhkupectvá sú síce plné, no možno máš náladu na niečo špeciálne. Ešte že existujú aj nadčasové knihy, ktoré si môžeš prečítať kedykoľvek a koľkokrát chceš, no vždy si z nich vezmeš niečo iné a nové. Vieš, ktoré to sú?

Keďže ide o nadčasové knihy, nezáleží na tom, či si ich prečítaš vo veku 20, 30 alebo 40 rokov. Po každom prečítaní si uvedomíš nové veci, pretože sa vyvíjaš aj ty ako osobnosť a zaujímaš sa o iné veci.

Z toho dôvodu by mali mať zaslúžené miesto v tvojej domácej knižnici. Nemusíš ich dokonca čítať zakaždým celé, ale otvor ich náhodne na nejakej stránke a možno ti do očí udrie presne taká myšlienka, ktorú v danú chvíľu potrebuješ čítať.

Malý princ (Antoine de Saint-Exupéry)

Na prvom mieste musí byť jednoznačne Malý princ. Citáty z tohto diela si pravidelne pripomíname a vždy sa pri nich musíme pousmiať. Aj keď ide o detskú knihu, oveľa viac si z nej odnesú dospelí. Neponáhľaj sa pri čítaní, ale naozaj sa zamýšľaj nad tým, čo sa v knihe píše. Možno sa dozvieš niečo nové o láske.

Malý princ
zdroj: Instagram/karin_de_lovin_atsy

Alchymista (Paulo Coelho)

Ak nevieš, kadiaľ sa chceš v živote uberať, určite by si nemala vynechať túto knihu. Možno ti otvorí oči, že strach z neznámeho ti bráni v tom, aby si zažila nové a krásne veci, ktoré ťa posunú ešte ďalej.

Alchymista
zdroj: Instagram/k_vee_tko

Čajka Jonathan Livingston (Richard Bach)

„Všetko vždy funguje, keď si naplno uvedomuješ, čo chceš dosiahnuť.“ V tejto myšlienke sa toho ukrýva veľa. Aj keď túžime po slobode, často je to pre nás nepredstaviteľné. A pritom je to jednoduchšie, než by si si myslela.

Čajka
zdroj: Instagram/sima_s.m_

Zvieracia farma (George Orwell)

Táto kniha nie je ani tak o osobnom rozvoji, ako o spoločenskom dianí. „Všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré sú si rovnejšie.“ – Tento citát dokonale odzrkadľuje to, ako to vyzerá nielen na Slovensku, ale aj v iných krajinách. Vysoko postavení ľudia majú vždy nejaké výhody, aj keď sa tvária, že to tak nie je.

Zvieracia farma
zdroj: Instagram/knihovedka

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife