Falošní kamaráti

Kamaráti sú v živote potrební ako soľ. Keď máš pri sebe tých správnych, starosti a problémy zvládneš oveľa ľahšie, než keby si bola na všetko sama. Ale čo keď sú falošní?

Aj v sfére priateľstva sa nájdu ľudia, ktorí vedia byť zákerní, zlí a falošní. Práve týmito znakmi môžeš odhaliť falošných priateľov. Snaž sa, aby si takých mala čo najmenej či ideálne, aby si ich nemala okolo seba vôbec.

4 znaky, že sú tvoji kamaráti falošní

Napíšu ti len vtedy, keď niečo chcú

Poznáš ten pocit, keď sa ti niekto neozve ako je rok dlhý, no akonáhle potrebuje niečo, v čom sa vyznáš, napíše ti a si pre neho tá najlepšia na svete? Ak áno, je to znak falošnosti. Si mu dobrá jedine vtedy, keď od teba niečo potrebuje a má z teba výhody. Spamätaj sa, takéto správanie a manipulovanie nie je zdravé.

Kamarátky si robia fotku
zdroj: Pexels/Vinicius Wiesehofer

Pokiaľ chceš niečo ty, neodpovedajú

Keď sa však karta obráti a potrebuješ niečo ty, na druhej strane zostane ticho. Nikto ti neodpovedá, nikto sa ti neozve a najhoršia situácia je vtedy, keď dostaneš na správu iba „videné“.

V tomto momente môžeš tušiť, že s vaším priateľstvom nebude niečo v poriadku. Mali by ste si vzájomne pomáhať a podporovať sa. Aj kamarátstvo je druh vzťahu a je treba, aby v tom obe strany boli rovnocenné.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife